Według dawnych wierzeń dzień imienin Andrzeja miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Od wieków w noc św. Andrzeja dziewczęta spotykały się, aby poznać swoją przyszłość, chłopcy zaś spotykali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. 

Uczniowie klas 1-3 uczcili również ten magiczny dzień i przenieśli się w swoich salach lekcyjnych w zaczarowany świat magii i wróżb. Dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, a następnie wróżyły sobie przyszłość w różnorodny sposób. Mogliśmy w swoich salach, dzięki uprzejmości Samorządu Uczniowskiego, gościć wróżki z klas starszych. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na przyszłość, oczywiście z "przymrużeniem oka".  Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serca z napisanymi imionami swojej przyszłej sympatii, skorzystaliśmy również z interaktywnych wróżb.
Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć oraz emocji i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. 

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej