Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki,  od dawien dawna były kojarzone z wróżbami. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Natomiast młodzieńcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stają się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. 

Tak też było w naszej szkole we wtorek 30 listopada. Przedstawiciele starszych klas wcielili się w role wróżbitów i przygotowali zabawy dla najmłodszych kolegów oraz stoiska z wróżbami dla starszych. Chętni mogli dowiedzieć się imienia ukochanej osoby czy wywróżyć sobie przyszły zawód. Pojawiły się też świece, by wosk wskazał niedaleką przyszłość. Za niewielką opłatą można było kupić ciasteczko z wróżbą i poznać przyszłe losy.

Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe stroje, światło świec oraz śnieg za oknem sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Wszyscy dobrze się bawili, tradycyjnie świętując  dzień czarów i magii.

Marzena Dach-Kolanko