Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 na VII Przystanku: Biblioteka!

         W sobotę 9 września już po raz siódmy odbywał się w Nowym Tomyślu Przystanek: Biblioteka. To wyjątkowa impreza plenerowa, której pomysłodawcami i organizatorami są bibliotekarze i biblioentuzjaści skupieni wokół Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

Tegoroczny Przystanek przeniósł nas w różne zakątki świata. Mieszkańcy mogli przybliżyć sobie kulturę indiańską, afrykańską, słowiańską, dalekowschodnią i skandynawską na pięciu tematycznych przystankach.

Nasi uczniowie pod opieką polonistek p. Marzeny Dach-Kolanko i p. Anny Przybylskiej również zaangażowali się w działania. Wspólnie z bibliotekarzami dla małych mieszkańców przeprowadzali konkursy, służyli pomocą przy pracach manualnych. Zespół taneczny w składzie: Kornelia Pięta, Wiktoria Ganska, Hubert Szukała, Wiktor Woźniak, Klaudia Dominiak, Natalia Grześkowiak, Zuzanna Bąkowska, Weronika Konieczna, Wiktoria Kaczmarek, Klaudia Stachowska, Emilia Wartel i Dawid Dobrzyński, przygotowany przez panią Wiesławę Skoczylas, prezentował taniec szwedzki, do zatańczenia którego „porywał” również mieszkańców.

Piękna pogoda, ciekawa scenografia, niebanalne zadania przyciągnęły wielu nowotomyślan, którzy zapragnęli kreatywnie i na świeżym powietrzu spędzić czas. „Trójkowa” młodzież aktywnie uczestniczyła w imprezie i spisała się na medal.

Marzena Dach-Kolanko