„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”, „Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem” – to częste powtarzane zdania na temat zdrowego żywienia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej wykonują zadania związane z koncentracją i pamięcią oraz mają siłę do podejmowania nowych wyzwań.

W poniedziałek 8 listopada (w tym dniu przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania)  uczniowie klas 1-3 obchodzili święto znane w naszej szkole pod nazwą „Trójkowe Zdrowe Śniadanie”. Celem akcji było zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem śniadania.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką „trójkową,” śniadaniową ucztę! Śniadanie, które miało dać wszystkim moc, czyli energię do zabawy i nauki. Śniadanie rozpoczęliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w naszych klasach. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się, piramidę zdrowia, wartości odżywcze produktów oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole i zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłków.

Następnie przystąpiono do tworzenia smacznych, kolorowych kanapek. Dzieci działały z przejęciem i miały niesamowitą frajdę. Każdy starał się najlepiej jak potrafił. Na stolikach śniadaniowych znalazły się nie tylko niezwykłe kanapki, które śmiało można nazwać dziełami sztuki, ale także sałatki owocowe, soki owocowo-warzywne, płatki śniadaniowe. Zapach roznosił się po całej szkole. Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjadali z ogromnym apetytem. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny.

W akcję zaangażowali się także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. Była to niezwykła lekcja dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania. Udział naszych uczniów w akcji „Trójkowe Zdrowe Śniadania” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłku.

nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej