29 października 2021 roku klasy 2d i 3c wybrały się na wycieczkę do Poznania. Pierwszy przystanek: Palmiarnia. W oka mgnieniu przenieśliśmy się do świata tropików. Temperatura, wilgotność powietrza i otaczająca nas roślinność sprawiły, że poczuliśmy się jak na egzotycznych wakacjach.

Dzieci były bardzo zainteresowane zarówno roślinnością, o której opowiadał nam zaprzyjaźniony pracownik tego miejsca – Pan Tomek, jak również rybkami, żółwiami, papugami, czy wystawą „Delfiny słodkowodne. Morświny. Najbardziej zagrożone walenie świata”. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich palmy (najstarsza ma aż 300 lat!) i kaktusy sięgające sufitu. Fascynację wzbudziła owadożerna roślinność - piękne i delikatne dzbaneczniki oraz „uzębione” muchołówki. Salwy śmiechu wywołał natomiast kaktus określany mianem „fotela teściowej”.

Po ponad dwugodzinnym spacerze po Poznańskiej Palmiarni przyszła pora na drugi przystanek: Kinepolis.

Uczniowie, chrupiąc popcorn obejrzeli film pt. „Ron Usterka” wytwórni 20th Century Studios i Locksmith Animation. Była to historia Barneya, społecznie wycofanego chłopca i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który miał być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadziły ich w pełną akcji podróż, podczas której chłopiec i robot odkryli czym jest prawdziwa przyjaźń.

Film wywołał u dzieci wiele pozytywnych emocji, skłonił je do przemyśleń na temat przyjaźni oraz prawdziwych i wirtualnych relacji z rówieśnikami.

Malwina Paszke i Magdalena Plura