23 września, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka klasy IIIa i IIIb wybrały się do Poznania. Spełniając marzenia naszych chłopców wyruszyliśmy na zwiedzanie Stadionu Poznań przy ul. Bułgarskiej. Ten mieszczący ponad 42 tysiące kibiców obiekt zrobił na nas niesamowite wrażenie. Zaglądaliśmy  do piłkarskich szatni, zasiadaliśmy w  sali konferencyjnej, odwiedziliśmy lożę prezydencką, dotykaliśmy murawy boiska.

Wchodząc na boisko wejściem, przez które wkraczają na nie zawodnicy Lecha, poczuliśmy prawdziwą adrenalinę.  Zasiadaliśmy  na ławkach rezerwowych, wspinaliśmy się wysoko na trybuny. Do dziś dźwięczy nam  w uszach nasz okrzyk: Kto wygra? LECH, który gromkim echem niósł się po przestrzeni stadionu.

Drugim punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Uzbrojenia, znajdującego się na terenie dawnego Fortu Winiary, na poznańskiej Cytadeli. W ocalałym schronie amunicji zgromadzono niesamowicie bogatą kolekcję militariów. Zwiedziliśmy również  plenerowy park sprzętu wojskowego, a tam kilkanaście egzemplarzy pojazdów wojskowych, samolotów i śmigłowców, moździerzy, czołgów z okresu  II wojnie światowej.  Żywa lekcja historii była świetnym uzupełnieniem omawianej w pierwszych tygodniach września lektury J. Papuzińskiej „ Asiunia”

Radośni, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był  niesamowity dzień!

Alina Adamiak, Żaneta Mazurkiewicz- Kleszcz