W piątek 24 września, klasy 3c i 3d wybrały się na wycieczkę do Wąsowa. Wąsowo to bardzo urokliwe miejsce. Wszyscy uczniowie mogli podziwiać piękne widoki w pobliżu pałacu, które przyciągają swoimi alejami i parkami jak zaczarowane i nie da się przejść obok nich obojętnie.

Jednym z głównych punktów wycieczki była jazda bryczką, podczas której mogliśmy dowiedzieć się od przewodnika kilku ciekawostek historycznych na temat pałacu oraz pobliskich domków. Po przejażdżce mieliśmy okazję zwiedzić stadninę koni znajdującą się na terenie posiadłości. Właściciele poprowadzili dla wszystkich uczniów lekcję na temat tego jak zachowywać się, gdy jesteśmy blisko koni, a także jak odpowiednio je pielęgnować. Na koniec był czas na krótki odpoczynek i poczęstunek w drewnianej altanie. Obie klasy wykonały także pracę plastyczną, która przedstawiała konie na środku dużego serca. Celem pracy plastycznej a także całego wyjazdu, było uświadomienie wszystkim, że konie to nasi wspaniali przyjaciele i musimy je szanować oraz o nie dbać.
Wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i na pewno z radością będą wspominać piątkową wycieczkę w to piękne i urocze miejsce.

Paulina Lisek i Magdalena Plura