Szkoła to nie tylko przestrzeń, gdzie nasi uczniowie ciężką pracą zdobywają  wiedzę i umiejętności, ale również miejsce, w którym mają możliwość  odkrywać i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Okazją do tego typu działań stał się konkurs na „Kulinarny Hit Trójki”. Była to już druga edycja tego konkursu i podobnie jak ubiegłoroczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym  (w przypadku młodszych dzieci oczywiście z pomocą rodziców) przygotowaniu swojego ulubionego dania, udokumentowaniu tego w postaci zdjęć lub filmu i przesłaniu wraz z przepisem organizatorom konkursu.

Do  konkursu zostało zgłoszonych dwadzieścia osiem prac, tak ciekawych, tak różnorodnych i tak „smakowicie” przedstawionych, że wyłonienie zwycięzcy okazało się nie lada wyzwaniem, dlatego też o pomoc w ocenie prac poprosiliśmy osobę, która zawodowo zajmuje się gotowaniem i publiczną prezentacją swoich dzieł sztuki kulinarnej, autorkę bloga „Kuchenne Mecyje” – naszą absolwentkę Kingę Nożyńską.   W  efekcie jury konkursu w składzie: Małgorzata Paszke, Ewelina Bańkowska, Kinga Nożyńska i Dorota Parniewicz postanowiło wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach: „Hit Trójki Danie Główne” i „Słodki Hit Trójki”

 „Hit Trójki Danie Główne”

I miejsce -  Lena Świtała z kl. 3d za „Spaghetti z cukinii w sosie pomidorowym”
II miejsce - Jakub Szczepanowski z kl. 1d za „Makaron ze szpinakiem w sosie śmietanowym”
III miejsce - Alexander Krystkowiak z kl. 1e za  „Słoneczną pizzę”
Wyróżnienie - Klara Nowak z kl. 1b za „SpongeBob i Patryk Pizza”  oraz  Magdalena Grochalska z kl.2d za „Kluskowego Dziadka”„Słodki Hit Trójki”
I miejsce - Olga Kujbida z kl. 6d za „Letni deser”
II miejsce -  Bianka Wiśniewska z kl. 1a za „Muffinki”
III miejsce -  Lena Janelt z kl. 2d za „Słodki omlet”
Wyróżnienie - Marcel Maciejewski z kl. 1a za „Tort czekoladowy z truskawkami”

Uroczystego wręczenia dyplomów laureatom konkursu, dokonał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców oraz pani Kinga Nożyńska, za co serdecznie dziękujemy. Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy wspaniałej pasji, życzymy wielu smakowitych dań w Waszym wykonaniu i rozwijania Waszych kulinarnych zainteresowań. 

Dorota Parniewicz, Ewelina Bańkowska