Tegoroczny Dzień Dziecka dla uczniów klasy 6e został w sposób szczególny przygotowany przez rodziców. Rada Rodziców klasy, wychowawczyni Aleksandra Antoniewicz-Kaszyńska oraz pedagog Elżbieta  Dzierżyńska wyruszyli z nami na niezwykłą wyprawę. Można powiedzieć, że był to swoisty rajd.

 Zaczęło się od dynamicznego wymarszu spod naszej szkoły w kierunku dworca kolejowego. Podróż pociągiem była bardzo krótka. Wysiedliśmy na najbliższej stacji w Sątopach i stąd  podzieleni na dwie drużyny kierowaliśmy się do celu naszej wyprawy, czyli do  siedliska agroturystycznego Józefówka. Po drodze bacznie szukaliśmy ukrytych karteczek z zadaniami, aby kreatywnie je rozwiązać oraz przyjąć wyzwania przygotowane przez drużynę  prowadzącą podchody. Trasa upłynęła nam szybko. Tryskaliśmy pozytywnymi emocjami wyzwalającymi  się przy kolejno rozwiązywanych zadaniach. Dotarliśmy do celu, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje.

W zagrodzie brykały stada kóz i owiec. Lamy i alpaki przyglądały się nam z zaciekawieniem.

Grupa ochotników  wyruszyła z alpakami na spacer po pobliskiego lasu. To bardzo spokojne i miłe zwierzęta. Grzecznie szły z nami, zgadzały się na uściski, przytulanie i głaskanie puchatych futer. Częstowaliśmy je  zdrowymi przekąskami, a ten niesamowity spacer został uwieczniony na zdjęciach. Inni w tym czasie na dmuchanym zamku dali upust swojej dziecięcej energii.

Zabawę tę przerwał jedynie pyszny posiłek w postaci  pizzy - głównej wygranej naszej klasy w pierwszej edycji Turnieju klas. Nie zabrakło słodkości i ożywczej wody. Czas mijał bardzo szybko. Nieubłaganie zbliżała  się godzina odjazdu pociągu. Cóż... jeszcze tylko pamiątkowa fotografia i ruszyliśmy w stronę Sątop.

W drodze powrotnej nastąpiła zamiana drużyny prowadzącej podchody i tym sposobem zaangażowani w grę, dotarliśmy do stacji kolejowej. Pociąg przyjechał punktualnie i prędko przywiózł nas do Nowego Tomyśla. Na stacji czekali nasi kochani rodzice. Było mnóstwo serdecznych słów i uścisków. Widać było, że stęsknili się za nami...

Jak dobrze być dzieckiem! Dziękujemy Wam Kochani Rodzice za ten wyjątkowy czas i wspaniały pomysł na spędzenie Dnia Dziecka.

Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska