W środę 2 czerwca br. obchodziliśmy w naszej szkole potrójne święto. Jednym z nich było Święto Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od krótkiego programu artystycznego w wykonaniu siódmoklasistów, który przypomniał młodszym uczniom i nie tylko życie Feliksa Szołdrskiego i jego zasługi dla nowotomyślan.

         Później klasy I-III przeniosły się do swoich sal, w których poznawały najważniejsze informacje o patronie, wykonywały z różnych materiałów ramki do fotografii Feliksa Szołdrskiego, a chętni mogli pokolorować lub przyozdobić podobiznę patrona, którą naszkicowała uczennica klasy 7a Weronika Nawrocka. Na najmłodszych uczniów czekała na boisku taneczna niespodzianka – zumba - prowadzona przez panią Paulinę Lisek. Uczniowie i nauczyciele bawili się znakomicie.

         Starsze klasy rozpoczęły konkurencje od prezentacji strojów XVIII-wiecznych,  czyli takich, które noszone były za czasów Feliksa Szołdrskiego. Mogliśmy podziwiać zarówno piękne polskie kontusze i żupany na chłopcach, jak i kontusiki oraz suknie na dziewczętach prezentujących stroje szlachcianek. Nie obyło się bez ówczesnej mody francuskiej, szczególnie podkreślającej kibić kobiecą dzięki ciasno sznurowanemu gorsetowi oraz sukni wierzchniej i spódnicy na stelażu. Klasy zmagały się również w  turnieju wiedzy o Feliksie Szołdrskim i o Nowym Tomyślu, a swoje sprawności fizyczne mogły pokazać, skacząc przez linę. Optymizm i solidarność klasową podkreślały okrzyki reklamujące poszczególne klasy.

Ważnym punktem programu było wyjście klas w teren, aby zebrać materiały do  reportaży - filmików,  plakatów - prezentujących poszczególne atrakcje Nowego Tomyśla i naszej szkoły. W tym roku urodziny Feliksa Szołdrskiego zakończyliśmy na boisku szkolnym, organizując pikniki.

         Podsumowując działania starszych uczniów, komisja podała, że najlepiej z zadań wywiązała się klasa 8b, drugie miejsce zajęła klasa 4a, a trzecie klasa 7a.

Obchody Święta Patrona pokazały, że nie bez przyczyny Feliks Szołdrski został obrany opiekunem szkoły, a uczniowie Trójki, tak jak on, są aktywni, twórczy i solidarni.

Marzena Dach-Kolanko