W maju działamy normalnie! Biblioteka jest otwarta a na nasze półki trafiły wiosenne nowości książkowe. Zachęcamy więc do odwiedzin i skorzystania z bogatego księgozbioru. Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych tytułów, które mogą Was zainteresować.

 Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! oraz Banda czarnej frotte Justyny Bednarek to kolejne części znanych i lubianych przez Was Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek i Nowych przygód skarpetek. Od dziś w bibliotece wszystkie cztery części cyklu.

Zielona skarpeta w akcji! Klatka papugi jest pusta – Zbigniew zaginął! Detektyw Pinkerton rozpoczyna śledztwa. Dokąd doprowadzi go trop?

Pajączek na rowerze. Ewa Nowak

Wszystko jest skomplikowane. Szczególnie, gdy się ma 11 lat, trzeba chodzić do szkoły i nade wszystko być grzecznym. Poznajcie historię niesfornej Oli, Łukasza i ich rodziców, którzy wcale niczego nie ułatwiają.

Seria: czytam po polsku i angielsku.


seria bajek, która pomoże w  nauce języka angielskiego, a lektura bajek będzie przyjemną rozrywką.

Historia Buddy`ego.  Blake Morgan


Ciepła i wzruszająca książka o przyjaźni chorego chłopca i jego psiego opiekuna – Buddy`ego. To niesamowita historia więzi łączącej człowieka i psa, opowiedziana z perspektywy zwierzęcia.

Zapraszamy do biblioteki!

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska