Czas spędzony z książką może być niezapomnianą przygodą. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich sięgając po „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”  autorstwa pani Justyny Bednarek oraz przygody „Detektywa Pozytywki” pana Grzegorza Kasdepke.

Pierwsza z lektur to zbiór opowiadań, których bohaterami są  tytułowe skarpetki, sprytnie uciekające przez dziurę w podłodze z domu małej Be. Przeżywają nie tylko ciekawe przygody, ale realizują swoje marzenia, odnajdują szczęście, często niosąc pomoc innym.  Skarpetki zachęciły nas do poszukania odpowiedzi na pytania: Czy jestem szczęśliwy? Co sprawia mi radość? O czym marzę? Każdy z nas pragnie szczęścia. Jak powiedział A. Lincoln „Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą” .

Lektura wyzwoliła w nas również potencjał pisarski. Uczniowie wymyślali i zapisywali przygodę 11 skarpetki. Powstały piękne prace, w których kolejny raz na pierwszym planie pojawiła się troska o innych i chęć niesienia pomocy. W opowiadaniu Bartka pojawił się aktualny temat pandemii ….i nadzieja jego rozwiązania.

„Detektyw Pozytywka” to  piętnaście rozdziałów, a w każdym z nich z inna zagadka, do której rozwiązania dochodzi Detektyw Pozytywka. To ciekawa pozycja dla młodych fanów zagadek kryminalnych i powieści detektywistycznych. Właściciel agencji „Różowe okulary” zachwyca nas niekonwencjonalnym podejściem do śledztwa, uczy logicznego myślenia i zaraża optymizmem, bo nie ma sytuacji bez wyjścia.

Gorąco zachęcamy do lektury!!! – uczniowie klas drugich.

Wychowawcy klas drugich