Z okazji obchodzonego 1 marca Dnia Przytulania Bibliotekarza, Świetliki z grupy pomarańczowej przygotowały miłą niespodziankę dla pań pracujących w szkolnej bibliotece. Dzieci wykonały laurki i kartki z życzeniami, zawierające podziękowania za życzliwość oraz sympatyczną atmosferę panującą w czytelni i bibliotece. Wręczaniu rysunkowych upominków towarzyszyło wiele radości i uśmiechu, a uściskom nie było końca.

Przedłużeniem tych miłych chwil stało się spotkanie czytelnicze w szkolnej strefie relaksu, podczas którego pani Renata Kurasińska przeczytała dzieciom wybrane opowiadanie z książki „Papiernik” Rocha Urbaniaka. Świetliki słuchały opowieści z zaciekawieniem, a następnie chętnie opowiadały o swoich wrażeniach z lektury. Dzieci mogły też dowiedzieć się kilku ciekawostek dotyczących powstania oraz początków funkcjonowania naszej szkolnej biblioteki, a także specyfiki zawodu bibliotekarza.

Po powrocie do sali świetlicowej wykonaliśmy rysunki tematyczne. Ponieważ nasze spotkanie przypadło 3 marca, w Dniu Pisarza, był też czas na rozmowę na temat twórczości ulubionych autorów oraz zastanowienie się, czy pisanie bajek i opowiadań dla dzieci jest trudną sztuką. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że bycie pisarzem to z pewnością fascynujące zajęcie, dlatego postanowiliśmy spróbować sztuki pisania opowiadań podczas kolejnych zajęć świetlicowych.

Kinga Laskowska-Szofer