Końcówka lutego wcale nie musi być nudna…, przypada wtedy dość nietypowe święto: Światowy Dzień Dinozaura. 26 lutego uczniowie klas drugich mieli wspaniałą okazję, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, o ich zwyczajach, zachowaniu oraz cechach szczególnych.

Na początek, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, odbyli wirtualną wycieczkę po największym w Europie Parku Dinozaurów Zatorland oraz „zwiedzili” Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, obejrzeli także programy edukacyjne, podczas których poznali historię dinozaurów.  Dowiedzieli się, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały oraz poznali pracę paleontologa i mieli możliwość rozpoznawania skamieniałości. Następnie wykonywali tematyczne i kreatywne zadania, takie jak: opaski na głowę oraz piękne prace plastyczne, a także wzięli udział w teście wiedzy o dinozaurach, rozwiązywali krzyżówki i zagadki. Uczniowie zaprogramowali również trasę w kształcie dinozaura dla robota Ozobot zgodnie z podanymi warunkami, wykonali dyktanda graficzne, szukali wiadomości o wybranych dinozaurach na iPadach oraz czytali ilustrowane książki.

Wspaniałą przygodę zakończyło słuchanie piosenek o dinozaurach oraz wystawa prac uczniowskich. Dzień Dinozaura okazał się doskonałą okazją do zabawy, ale również zainspirował dzieci i pobudził ich ciekawość, zachęcił do poznania historii Ziemi i jej mieszkańców. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zainteresowaniem omawianym tematem. Z miłą chęcią za rok powtórzymy ten wyjątkowy dzień.

Wychowawcy klas drugich