Świetlica

Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień Uczniowskiej Supermocy. Podczas zajęć świetlicowych w dniach 19-23 października pracowaliśmy nad odkrywaniem talentów i wzmocnieniem poczucia własnej wartości, poszukiwaliśmy swoich mocnych stron i przede wszystkim dobrze się bawiliśmy realizując szereg zadań przewidzianych w programie tego wyjątkowego tygodnia.

Zaprosiłam dzieci do wspólnych działań i skupienia uwagi na samych sobie, na próbie odkrycia swojej indywidualności, cechach wyróżniających każdego z osobna wśród rówieśników. Dlaczego? Bo Świetliki są wyjątkowe! Każdy z nich jest inny, a jednak równie ważny i niezastąpiony, natomiast wszyscy razem tworzą cudowną grupę, pełną energii, pasji i chęci do działania, wyrażania siebie poprzez różne formy zajęć zarówno plastycznych, muzycznych i wszelkich innych, dających możliwość twórczej ekspresji.

Celem Tygodnia Supermocy było przede wszystkim lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, wzmocnienie własnego pozytywnego wizerunku, zaprezentowanie uczniowskich talentów oraz jeszcze większa integracja grupy.

„Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to, co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz wielkie poczucie spełnienia.”

Przez cały tydzień Świetliki miały wiele okazji, by wyrazić siebie i uwierzyć, że mogą wszystko! Zbudowaliśmy skrzydła wiary w siebie, stworzyliśmy drzewo mocy, czy kolorową motywującą ramkę, w której każdy mógł zapozować do pamiątkowego zdjęcia. Cytaty znanych osób, pełne motywujących, budujących słów, ujęte w kolorowych „balonikach marzeń” stanowiły idealne podsumowanie wszelkich naszych działań. Czy Świetliki mają moc? Oczywiście! Czy są Superbohaterami? Jak najbardziej! Przekonajcie się sami 😊

Kinga Laskowska-Szofer

A4 Infociacho