Przedpołudnie 22 września 2020 roku okazało się dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły wyjątkowe, a to za sprawą wizyty dwóch przemiłych Pań policjantek. Nasi pierwszoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas uczestniczenia w ruchu drogowym, zarówno jako piesi, rowerzyści, czy pasażerowie samochodu.

Policjantki przypomniały jak ważną rolę odgrywają foteliki samochodowe, a co za tym idzie umiejscowione we właściwy sposób pasy bezpieczeństwa; jakie zasady obowiązują małych rowerzystów i ich opiekunów oraz wypytały uczniów o to w jaki sposób należy bezpiecznie przejść przez ulicę. Dzieci były bardzo aktywne, a egzamin teoretyczny zdały celująco, dodatkowo recytując wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę”. Następnie nasi najmłodsi uczniowie pod okiem policjantek i wychowawczyń zaprezentowali umiejetność prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych, z którego korzystają codziennie, ponieważ usytuowane jest przy naszej szkole. Panie policjantki znalazły też czas na pytania zadawane przez dzieci i odpowiedziały na nie bardzo wyczerpująco, rozwiewając większe i mniejsze wątpliwości.

Na zakończenie pierwszaki otrzymały odblaskowe zebry, które po dezynfekcji zostały przypięte do ich tornistrów. Było to bardzo wartościowe, pouczające, a zarazem radosne spotkanie, a pozytywne rozemocjonowanie gościło w klasach przez cały dzień.

Malwina Paszke