Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.
Uczniowie klas 1-3 poznali oczywiście historię małej Vashti. To od maleńkiej kropki zaczyna się najpiękniejsza przygoda-odkrywanie siebie i swoich talentów.

Podjęliśmy więc wiele kreatywnych działań i zabaw, w których królowała oczywiście KROPKA. Zadbaliśmy także o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. Bo w końcu był to dzień z KROPKĄ w roli głównej!

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej