Świetlica

"Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie, tego dnia biorą udział w działaniach, które pomagają im odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony i prezentować je. Uczniowie klas 1a i 1c, uczęszczający na zajęcia świetlicowe bardzo aktywnie i twórczo spędziły ten dzień.

Świetliki z klasy 1a, czyli grupa niebieska po wcześniejszym obejrzeniu filmu animowanego „The Dot – Kropka”, opowiadającego o małej bohaterce Vashti, która
nie wierzyła we własne możliwości, doskonale odczytały przekaz płynący z opowieści. Chętnie brały udział w pogadance na temat talentów i wiary w siebie.

Uczniowie mogli także wykazać się swoją kreatywnością wykonując pracę plastyczną poprzez wypełnienie różnokolorowymi kropkami swoich dzieł. Przedstawiać miały one talenty i zainteresowania dzieci. Dużą niespodzianką przygotowaną z okazji Dnia Kropki była fotobudka w postaci kropkowego ludka. Dzieci świetnie bawiły się pozując z wąsami, kokardami oraz okularami, oczywiście w kropki. Nasz niezwykle ciekawy dzień w świetlicy zakończył się wspólną zabawą na boisku szkolnym z wielką materiałową kropką, czyli chustą animacyjną. Mimo wysokiej temperatury świetliki chętnie brały udział w zabawie.
Za niezwykłe zaangażowanie i współpracę uczniowie klasy 1a otrzymali dyplomy.


            Świetliki z klasy 1c, również spędziły ten dzień na świetnej zabawie. Z tego powodu było mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek. Dzieci oglądały film „The Dot” oraz rozmawiały z wychowawcą świetlicy na temat wiary we własne możliwości. Pierwszaki chętnie malowały farbkami. Przedstawiały swoje talenty w postaci kropek. Tak samo jak grupa świetlików z klasy 1a, pozowały w fotobudce do pamiątkowych zdjęć w swojej klasie. Przyniosło im to wiele radości i śmiechu.  Nie zabrakło również ruchu na świeżym powietrzu. Korzystając ze słonecznej pogody uczniowie chętnie ćwiczyli na boisku szkolnym
z piłkami, skakankami oraz grając w ringo.
 Myślimy, że to pełne atrakcji popołudnie w świetlicy szkolnej sprawiło dzieciom wiele radości i pozostanie w ich pamięci na długo.

 Honorata Bruździńska, Ewelina Bańkowska

A4 Infociacho