Ubiegły rok szkolny, naznaczony epidemią, był inny od poprzednich. Zmuszeni do pozostania w domu szukaliśmy zajęć, które pozwolą nam przetrwać ten trudny czas najlepiej jak to możliwe. Pamiętając, że książki są bezpieczne i zarażają tylko pozytywnie :) na każdym kroku zachęcałyśmy uczniów do sięgania po książki!

Naszym czytelnikom zaproponowałyśmy konkurs pt. „Zostań w domu… z książką! Rozwiązuj zagadki literackie”.  Przez 10 tygodni bawiłyśmy się zdalnie z uczniami zagadkami literackimi. Wielu uczniów radziło sobie z nimi znakomicie. Byli wśród nich tacy, którzy wzięli udział we wszystkich 10 edycjach! I tych właśnie wszystkich uczniów postanowiłyśmy wyróżnić bez przyznawania lokat.

Oto lista wyróżnionych:
Karaś Stanisław kl. 2a
Knop Filip          kl.  2a
Kroma Marcel  kl.  2c
Michalak Milan kl. 2b
Kroma Laura     kl. 3a
Kędzia Lilianna kl. 4a
Błażejczyk Patrycja   kl. 4a
Kaźmierczak Paulina kl. 4a
Błażejczyk Natalia     kl. 7e

W czerwcu ogłoszony został jeszcze jeden konkurs, tym razem fotograficzny pt. „wakacje z książką”. Nagrodą w konkursie miał być czytnik e-booków. Chciałyśmy w ten sposób zachęcić uczniów do zabierania książek w plener, do czytania na łonie natury. Komisja konkursowa w składzie dyr. Dariusz Stachecki, Elżbieta Dzierżyńska, Małgorzata Gucia i Renata Kurasińska nie przyznała jednak głównej nagrody przesuwając ją na następną edycję konkursu. Wyróżnienia za swoje zdjęcia otrzymują:

Maria Gniadek              kl. 4a
Lilianna Kędzia             kl. 4a
Nikodem Pluskota       kl. 2d
Filip Wojcieszak            kl. 4c
Piotr Wawrzynowicz    kl. 4b

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w poniedziałek 14 września w SCI. Dyplomy i nagrody (oczywiście) książkowe wręczył wyróżnionym dyrektor szkoły gratulując znajomości literatury. My natomiast oprócz gratulacji gorąca zachęcałyśmy do czytania i odwiedzania biblioteki.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia