Z wielką przyjemnością i dumą przekazujemy informację, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała prestiżowy tytuł Microsoft Showcase School!

Oznacza to, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu jest częścią światowego programu wyróżniającego najbardziej innowacyjne szkoły na świecie. Wpływ technologii informatycznych na rzeczywistość jest dostrzegalny w każdej dziedzinie życia, a wszyscy pracownicy Trójki chętnie wykorzystują zaawansowane narzędzia by wspierać edukację naszych uczniów. Dlatego też prężnie wykorzystują nowoczesne metody kształcenia w codziennej pracy. Takim tytułem może się poszczycić jedynie 8 szkół w Polsce, z tego 3 publiczne szkoły podstawowe.

Przyznając nam ten tytuł uznano, że spełniamy na wysokim poziomie wiele kryteriów, między innymi:  

  • nasza szkoła promuje swoim przykładem budowanie wizji szkoły jako miejsca startu holistycznej transformacji cyfrowej,
  • promuje kulturę uczenia się i nastawienia na rozwój. Nasze działania są dowodem zaangażowania w proces wdrażania trwałych zmian w praktykach nauczania i uczenia się.
  • nauczyciele prowadzą personalizują proces dydaktyczny, w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb edukacyjnych, emocjonalnych i społecznych uczniów, pomagają każdemu z nich w pełni wykorzystać jego potencjał. Integracja i dostępność są spójnym elementem polityki i działań.
  • Szkoła demonstruje innowacyjne wykorzystanie technologii Microsoft w celu wywarcia pozytywnego wpływu na uczniów i wsparciu w osiągnięciu kompetencji przyszłości. Rozwija myślenie komputacyjne, wykorzystuje pomysłowość i wyobraźnię kształtując kreatywność i innowacyjność.
  • Szkoła promuje współpracę i odpowiedzialność za wspólne podejmowanie merytorycznych decyzji dotyczących treści, procesu lub wyniku pracy.

W załączeniu informacja i lista szkół z całego świata. https://educationblog.microsoft.com/…/announcing-the-2020-…/