Aktualności

Tu zbudujemy miasto,  zwać się będzie Nowy Tomyśl, a ja mu herb rodu mego ofiaruję. Podsumowanie obchodów Święta Patrona Szkoły. Co roku 30 maja, w rocznicę urodzin założyciela miasta Feliksa Szołdrskiego obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Tym razem nie mogliśmy spotkać się osobiście na 284 urodzinach Feliksa, jednak uczciliśmy pamięć o patronie, biorąc udział w projekcie.

Z przedstawionych propozycji uczniowie mogli wybrać odpowiednie dla siebie zadanie. Zostały już ogłoszone wyniki konkursu na lapbooka. Znamy też efekty udziału w pozostałych  zadaniach.

W e-teście z wiedzy o patronie skierowanym do starszych uczniów wzięło udział 33 uczestników. W kategorii klas piątych najlepsza okazała się Agnieszka Szulc z klasy 5c. W kategorii klas szóstych najlepsza i najszybsza była Weronika Nawrocka z klasy 6a. W klasach siódmych test najlepiej rozwiązał Stanisław Czajka z 7b. W klasach ósmych zwyciężczynią została Wiktoria Kroma z 8b. Gratulujemy tytułu Znawcy Biografii Feliksa.

Kolejnym zadaniem było wykonanie komiksu na podstawie opowiadania biograficznego o Feliksie Szołdrskim zatytułowanego Jak Feliks Nowy Tomyśl miastem uczynił. Komisja konkursowa otrzymała 10 prac uczniów klas piątych i szóstych.

Z uwagi na różnorodność prac, wierne i ciekawe zobrazowanie wydarzeń z życia założyciela miasta i powstania Nowego Tomyśla oraz zaangażowanie w pracę ich twórców, komisja konkursowa doceniła wszystkie prace. Wyróżnienie zatem otrzymują:

z klas piątych uczniowie: Agnieszka Szulc, Julia Maciejewska, Stanisław Wachowiak, Sara Przybyła i Kamil Ring,

z klas szóstych: Aleksandra Czajka, Amelia Szot, Weronika Nawrocka, Natalia Skiba oraz Marcelina Helińska.

Ilustrację do historyjki „O pewnym Feliksie, Białej Damie i Nowym Tomyślu” wykonali też uczniowie klas 1-3, a zdjęcia swoich prac przesłali wychowawcom.  Wyróżnione prace znalazły swoje miejsce na e-wystawie. Gratulujemy!

Anna Przybylska

A4 Infociacho