Wiemy, że wielu z Was marzy już o powrocie do szkoły. Niestety wszyscy musimy jeszcze poczekać. Pamiętajcie, że czytanie niweluje stres. Warto więc sięgnąć po książkę i dać się porwać przygodzie. Umilić sobie czas przymusowej izolacji fajną lekturą. Zapraszamy do dalszej zabawy. Wszak nie samą nauką człowiek żyje 😊

Dla młodszych uczniów (klasy 1-3)                                          

Zagadka 1

To nie pająk, choć używa sieci. Bajkę o nim i rybce znają wszystkie.

 Zagadka 2

Okruch lustra wpadł mu w serce i z tego powodu, było zimne i niemiłe, jak kawałek lodu.

Dla starszych uczniów (klasy 4-8)

Zagadka 1

Z jakiej książki pochodzi i jaką postać przedstawia poniższy fragment?

„Dziewczynka, około lat jedenastu, ubrana była w bardzo krótką, wąską i brzydką sukienkę z szarożółtej wełny. Na głowie miała wyblakły, brunatny kapelusz marynarski, spod którego opadały na ramiona dwa bardzo grube, czerwone jak ogień warkocze. Miała drobną, bladą, chudą i bardzo piegowatą twarzyczkę, szerokie usta i duże, zmieniające barwę oczy, to zielone, to znowu szare.”

Zagadka 2

W której książce pojawia się wątek: sporu o harty?

Odpowiedzi (tytuł książki, autor lub dla młodszych czytelników imię bajkowej postaci) przesyłajcie za pomocą modułu Wiadomości w systemie Librus Synergia. Musi się w niej znaleźć tytuł odgadniętej książki, autor oraz Wasze dane: imię, nazwisko i klasa. Przypominamy, że najbardziej aktywni czytelnicy zostaną nagrodzeni upominkami jak tylko wrócimy do szkoły. 

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska