W tak trudnym dla nas wszystkich czasie, gdy zostaliśmy zmuszeni do pozostawania w domach, a lekcje odbywają się zdalnie, cieszymy się bardzo, że nasza propozycja zorganizowania konkursu na stroik wielkanocny w nieco innej formie niż zwykle, spotkała się z waszym zainteresowaniem.

Konkursy na stroik okazjonalny wpisały się już w tradycję naszej szkoły i jak dotychczas cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecna edycja ze względu na przedłużający się czas zawieszenia zajęć szkolnych i związaną z tym trudną dla nas wszystkich izolację społeczną, zorganizowana została w nieco innej formie. Zadaniem uczestników konkursu było oczywiście wykonanie stroika, lecz zmienił się sposób dostarczenia oraz zaprezentowania prac. Ocenie podlegały przesłane do nas zdjęcia stroików świątecznych oraz ich twórców przy pracy. 

Nadesłane prace jury konkursowe w składzie : panie Agnieszka Roj, Małgorzata Paszke oraz Dorota Parniewicz oceniało w dwóch kategoriach wiekowych i postanowiono nagrodzić autorów następujących prac:

klasy 1 – 3

I miejsce  -  Magdalena Skowron 1c

II miejsce  -  Blanka Kawa 1d

III miejsce  -  Maria Janelt 1d  oraz  Aleksander Szymański 1a

Wyróżnienie  -  Pola Osesiak 2b, Julia Wojtkiewicz 1c, Zuzanna Świątek 3b, Lena Janelt 1d, Antonina Kornosz 1c i Paulina Kaźmierczak 3a

klasy 5 -8

I miejsce  -  Filip Rychły 5b

II miejsce  -  Wiktor Skałecki 5a

III miejsce  -  Piotr Zborała 7b

Wyróżnienie  -  Weronika Stankiewicz 8a i Sebastian Kubacki 5d

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się po wznowieniu zajęć lekcyjnych w szkole, lecz już dziś przekazujemy gratulacje wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za trud włożony w wykonanie stroików, za pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania i przede wszystkim za podjęcie dodatkowych działań mimo wielu czasochłonnych obowiązków związanych z nauczaniem na odległość.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Dorota Parniewicz, Agnieszka Roj