Świetlica

Luty to czas powrotu do szkoły po feriach zimowych. Na nasze Świetliki czekało jak zawsze mnóstwo ciekawych i rozwijających zajęć. Pierwszy tydzień był niezwykle intensywny. Rozpoczął się od zajęć na temat Dnia Bezpiecznego Internetu. Świetliki z zaciekawieniem oglądały filmy edukacyjne na temat zagrożeń płynących z Internetu.

Doskonale wiedziały czym jest tzw. netykieta, czyli jak powinien zachowywać się każdy użytkownik w sieci. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach na ten temat, prowadzili burze mózgów a nawet odgrywali scenki na wzór filmów edukacyjnych. W tygodniu tym odbyły się także zajęcia kulinarne. Grupa pomarańczowa piekła aromatyczne ciasteczka z ciasta francuskiego, z kolei uczniowie z grupy niebieskiej i granatowej piekli swoje mini pizze z okazji Światowego Dnia Pizzy. Na zakończenie tego intensywnego tygodnia Świetliki dowiedziały się co nieco na temat tradycji Dnia Zakochanych. Przy tej okazji tworzyły kartki, wiszące ozdoby, torebki i pudełka na walentynkowe upominki oraz serca z masy plastycznej, które obok butelek z brokatem były elementami walentynkowych zajęć sensorycznych.
Kolejny tydzień rozpoczął się od zajęć związanych z Dniem Kota. Świetliki puszczały wodze fantazji tworząc przeróżnych ras koty z wydzieranek, figur geometrycznych a także za pomocą kodowania. Tematem   przewodnim tego tygodnia były uczucia. Uczniowie chętnie wypowiadali się na ten temat i trafnie odgadywały ukryte emocje uczestnicząc w różnych zabawach, np.: dokończ zdanie lub kalambury. Temat uczuć to była świetna okazja do przedstawienia uczniom, że poprzez ruch mogą wyładować negatywne emocje. Świetliki uwielbiają ćwiczyć. Zajęcia ruchowe prowadzone były na salce gimnastycznej oraz kiedy pozwalała na to pogoda – na boisku szkolnym. Dzieci po dniu spędzonym w ławce szkolnej bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych. Jest to dla nich zabawa w której rozwijają swoje sportowe pasje, rywalizują a zarazem dbają o zdrowie. Pozostając przy temacie zdrowia, uczniowie brali udział w zajęciach z Profilaktyki Zdrowotnej, podczas których przypomnieli sobie jak ważne jest chociażby częste i dokładne mycie rąk. Temat ten jest szalenie ważny zważając na aktualny okres zakażeń wirusowych.

            Ostatni tydzień lutego upłynął pod hasłem sportów zimowych. Niestety pogoda nie pozwoliła na zabawy w śniegu, lecz Świetliki doskonale potrafiły wymienić sporty zimowe. W zamian mogły wykazać się w pracach plastyczno-technicznych, takich jak: prosty, dwuskładnikowy slime, figurki Plastusia, praca z masą samoutwardzalną, zwierzęta z papierowych rolek, figurki wypełnione grochem, kreatywne odbijanie stóp, nauka wiązania kokardek, gry planszowe oraz zabawy konstrukcyjne. Wraz z końcem miesiąca poszukiwaliśmy pierwszych oznak wiosny.

Wychowawcy świetlicy

A4 Infociacho