Aktualności

W środę 8 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. W spotkaniu wzięli udział goście: Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska - zastępca burmistrza Nowego Tomyśla i ksiądz kanonik Andrzej Grabański oraz liczne grono obecnych i emerytowanych pracowników szkoły. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. W swoim wystąpieniu podkreślił, że początek nowego roku jest zawsze okazją do podsumowania roku poprzedniego, do pewnego rodzaju bilansu ale także okazją do podziękowań i snucia planów na przyszłość.

Wśród ubiegłorocznych sukcesów wymienił: organizację XV edycji KASSK, znakomite sukcesy naszych uczniów - Darii Wojciechowskiej laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Nataszy Jakubowskiej i Patrycji Loba - laureatek Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Powodem do dumy są bardzo dobre wyniki egzaminów ósmoklasisty i egzaminów gimnazjalnych. Egzamin ósmoklasisty to wyniki 4% wyższe niż w gminie z języka polskiego i matematyki, a z języka angielskiego aż o 9% wyższe. Wyniki egzaminu gimnazjalnego na poziomie średniej krajowej, która znacznie przewyższa średnią województwa, okręgu czy powiatu. Ubiegły rok to także niezliczone sukcesy sportowe oraz uzyskanie prestiżowego tytułu Microsoft Showcase School jako jedna z 7 szkół w Polsce i co warte podkreślenia jedna z dwóch publicznych szkół podstawowych w kraju. 15 nauczycieli uzyskało międzynarodowy tytuł Innovative Educator Expert.

Dyrektor podkreślił, że  zmienia się także oblicze naszej szkoły - w czerwcu pożegnaliśmy ostatni rocznik gimnazjalistów, stając się w pełni szkołą podstawową. Zmienia się też wnętrze naszej szkoły:

  • Wyremontowaliśmy stołówkę, zmodernizowaliśmy klatki schodowe, wyposażyliśmy sale lekcyjne w nowe meble i pomoce dydaktyczne, powiększyliśmy stołówkę, przystosowaliśmy sale na przyjęcie klas pierwszych
  • Na korytarzach, ku radości naszych uczniów i lekkiej zazdrości poprzednich roczników zamontowaliśmy szafki szkolne dla każdego ucznia klas 4-8. Na korytarzach, przy dużym wsparciu Rady Rodziców umieściliśmy kolorowe wygodne ławeczki.
  • Zmieniła się rola świetlicy szkolnej, która proponuje swoim podopiecznym ciekawe innowacyjne zajęcia, z których bardzo chętnie korzystają nasi uczniowie. Tych zajęć jest cała gama, relacje z nich stanowią większą część informacji dostępnych na naszej stronie internetowej
  • Zmodernizowaliśmy i doposażyliśmy Szkolne Centrum Informacji wzbogacając księgozbiór o pozycje dla najmłodszych czytelników oraz (co nowatorskie na skalę kraju) – uruchomiliśmy salę, która jest przestrzenią ciszy i relaksu, wolnej od wszechobecnych telefonów komórkowych. Można tam w ciszy, spokoju i w komfortowych warunkach poczytać książkę lub ciekawe czasopismo. Tam też znajduje się strefa poświęcona naszemu patronowi - Feliksowi Szołdrskiemu.
  • Wprowadziliśmy nową inicjatywę „Trójkowego Świętowania” dla edukacji wczesnoszkolnej, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rodziców i najbliższych naszych najmłodszych uczniów.

Zwracając się do nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi podkreślił, że wszystkie sukcesy naszej szkoły są naszym wspólnym dziełem. Dziełem współpracy nauczycieli i wsparcia pracowników obsługi i administracji. I za tę współpracę i wsparcie chciałbym Państwu serdecznie podziękować.  Wspólnym wysiłkiem tworzymy coś dobrego, coś wyjątkowego. Wszyscy pracujemy na markę naszej szkoły i traktujemy ją jak nasze wspólne dobro. Jestem dumny z tego, że tworzymy zgrany zespół. Kolektyw, na którym można polegać, który od początku do końca zna, rozumie powierzone mu zadania i skrupulatnie je wykonuje.

Na ten Nowy 2020 rok, przyjmijcie Państwo najlepsze życzenia. Zdrowia, wytrwałości, realizacji zarówno zawodowych jak i osobistych planów i zamierzeń. Niech to będzie dla nas wszystkich dobry rok, niech przyniesie Państwu radość i da poczucie spełnienia.

Do życzeń dołączyli się również Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i ksiądz Andrzej Grabański. Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu kolęd pięknie zaśpiewanych przez zespół wokalny złożony z uczennic klasy IIIb. Po złożeniu sobie życzeń noworocznych był też czas na swobodne rozmowy i spędzenie czasu w sympatycznej atmosferze.

Serdecznie dziękuję Małgorzacie Haliniak, Elżbiecie Dzierżyńskiej, Malwinie Beyga, Renacie Rychter, Agnieszce Rajewskiej - Czajka, Paulinie Piechowiak, Arkadiuszowi Lewandowskiemu za przygotowanie spotkania. Panu Piotrowi Witczakowi i wokalistkom z 3b za doskonałą oprawę muzyczną. Dziękuję także licznemu gronu pracowników szkoły za pyszne wypieki.

Dariusz Stachecki

 

 

 

A4 Infociacho