Wydarzenia sportowe

Na zaproszenie Towarzystwa Sportowego WISŁA Kraków nasze uczennice wraz z klubem Dream Team Nowy Tomyśl wzięły udział od 26-29 grudnia w Międzynarodowym Turnieju CANPCK CUP 2019. Jest to bardzo prestiżowy turniej organizowany przez najbardziej utytułowany koszykarski zespół w kraju a mecze odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. W 3-dniowych zmaganiach wystąpiły zespoły nie tylko z kraju ale również z Czech i Białorusi.

Nasz zespół Dream Team Nowy Tomyśl wystąpił w pełnym 16-osobowym składzie w kategorii U13, ostatecznie zajął czwarte miejsce zdobywając cenne doświadczenia z zespołami bardziej wymagającymi niż w rodzimych rozgrywkach. Oprócz rywalizacji sportowej zwiedziliśmy również wspólnie z licznie kibicującym nam rodzicami Rynek, Sukiennice, Barbakan, bramę Floriańska i plantami doszliśmy nad Wisłę pod Wawel.

Pierwszego dnia turnieju - 27.12 uczciliśmy pamięć naszych bohaterskich przodków - Powstańców Wielkopolskich wspólnym zdjęciem z zespołami, informacją o dumnej rocznicy i flagą powstańczą. 
Wielkie gratulacje dla naszych dziewczyn i całej rodziny Dream Team 2007, gdyż do Krakowa pojechaliśmy łącznie z rodzicami w 50-osobowym składzie.
Klasyfikacja Końcowa turnieju:
1) Basket 4EVER Ksawerów
2) 1 KS Ślęza Wrocław
3) BC Prinemianie Grodno - Białoruś
4) Dream Team Nowy Tomyśl
5) MKS Grójec
6) ZKK Olimpia Wodzisław Śląski
7) Wisła CANPACK Kraków
8) SKB Sadska – Czechy

Nasze dziewczyny wystąpiły w składzie :

Bąk Joanna                5c
Burdzińska Klara   6f
Grablewska Maja  6f
Kałek Viktoria       6f
Kin Kinga                  6f
Kujbida Patrycja    6e
Gawron Julia          6f
Mierzyńska Emilia 6f
Nowak Zuzanna     6f
Oszejko Klaudia.   6f
Parniewicz Julia    6f
Brzozowska Zofia  6f
Maciejewska Lilianna 6f
Waberska Matylda 6f
Woźna Iga                7a
 

Mariusz Jaroński

A4 Infociacho