Aktualności

W piątek, 20 grudnia o godz. 11:00 w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W hali widowiskowo – sportowej wystawiono spektakl „Jasełka na strychu”.
Historia sztuki opowiada o magicznym miejscu, jakim jest strych pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia przyjeżdżają Pola i Maks.

Strych jest pełen rupieci, wśród których widzowie rozpoznają starą skrzynię, wieszak, fotel, a potem dostrzegają także „skrzydła anioła”, sianko, kije i koronę.... jak się okazuje, przedmioty te mają magiczną moc. Żyją, rozmawiają ze sobą, a do tego znają bardzo dokładnie historię narodzenia Pańskiego, którą ze szczegółami opowiadają głównym bohaterom.

W przedstawieniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć niezwykłą atmosferę i przypomnieć sobie ilustrowane nastrojową muzyką sceny znane z Biblii, które osadzone we współczesnym klimacie tak bliskim nastolatkom, miały szczególny wydźwięk i znaczenie.

Na koniec wszystkim wykonawcom pogratulował dyrektor szkoły Dariusz Stachecki i podziękował pani Małgorzacie Haliniak, która była zarówno pomysłodawcą wystawienia „Jasełek na strychu” jak i reżyserem przedstawienia. Nad ostatnimi próbami i wystawieniem Jasełek czuwały panie Regina Jędrzejczak i Elżbieta Dzierżyńska. Oprawę muzyczną, nagłośnienie oraz efekty akustyczne i świetlne zapewnił pan Piotr Witczak z pomocą Kajetana Haliniaka.

Dyrektor złożył także wszystkim uczniom i nauczycielom najlepsze życzenia świąteczne.

Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój i w tym właśnie klimacie po obejrzeniu spektaklu uczniowie udali się na świąteczne spotkania z wychowawcami klas.

Dariusz Stachecki

A4 Infociacho