Aktualności

16 grudnia 2019 uczniowie klas 6a, 6b i 7a wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czekoladowych, na których przedstawiona była min. historia czekolady, prezentacja multimedialna całego procesu powstawania czekolady a także degustacja kakao. Każdy uczestnik otrzymał strój deseranta (fartuch i czapkę kucharską), w którym tworzył własną tabliczkę czekolady, zdobioną ulubionymi dodatkami.

Dowiedzieliśmy  się, gdzie na świecie uprawia się kakaowce, jak się  zbiera ziarna, jak suszy i przechowuje oraz jak transportuje na cały świat. Zobaczyliśmy  z bliska jak wygląda owoc kakaowca. Mogliśmy dotknąć i spróbować uprażonych ziaren, śruty i masła kakaowego.  Odpowiednio zapakowane czekolady zabraliśmy ze sobą, a wizytę w Muzeum zakończyliśmy zakupami słodkości w pobliskim sklepiku.

Po skończonych warsztatach, pełni energii, udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie odbywał się jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych.

Tam podziwialiśmy stroiki świąteczne, gipsowe figurki, szklane bombki, aniołki i wszelkie ozdoby świąteczne. Pobyt na jarmarku doskonale wprowadził Nas w atmosferę zbliżających się świąt. 

Wioleta Żurawska-Kozłowska, Aneta Gorgoń-Matera

A4 Infociacho