Aktualności

Tysiące opisów prawdziwych historii rodzin, do których dociera SZLACHETNA PACZKA. Odkrywamy prawdziwą, ukrytą biedę i pomagamy ludziom się z niej uwolnić. Przekraczamy progi domów tych, którzy sami mówią o sobie, że „świat o nas zapomniał”.

Akcja „Szlachetna Paczka” już na stałe wpisała się w działania naszej Szkoły i jest wspierana przez całą społeczność szkolną. Niesiemy pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Tym razem postanowiliśmy być  impulsem do zmiany na lepsze dla rodziny z Rogoźna.

Ta czteroosobowa rodzina to Pani Agnieszka (30 l.), Pan Krzysztof (36 l.) oraz dwóch synków - Kacper (10 l.) i Patryk (8 l.). Patryk urodził się z trzema wadami wrodzonymi. Już w pierwszej dobie życia przeszedł operację. Mimo, iż operacja zakończyła się pomyślnie problemy zdrowotne chłopca nie skończyły się. Obecnie jest leczony farmakologicznie. Chłopiec cierpi też na nerkę podkowiastą, dlatego pampersy stały się nieodłączną częścią jego życia. Mimo, iż Pani Agnieszka i Pan Krzysztof pracują, nie zawsze Rodzinie wystarcza pieniędzy na bieżącą konsumpcję. Starają się jednak pokonać wszystkie trudności.  Bracia są bardzo przywiązani do siebie, a rodzice bardzo dbają o swoich synów.
Los tej Rodziny odmienił się przed Świętami na lepsze dzięki naszej Szkole. Apel skierowany do społeczności szkolnej spotkał się z ogromnym, pozytywnym odzewem. Dzięki dobroci i życzliwości uczniów, rodziców,  nauczycieli i pracowników szkoły nadchodzące Święta stały się dla Rodziny radośniejsze. Wspólnymi staraniami udało się zaspokoić najważniejsze potrzeby Kacpra i Patryka oraz ich rodziców.  Dzięki dobroci i szczodrości  tak wielu Wspaniałych Darczyńców przygotowaliśmy prawie 50 paczek z ubrankami dla dzieci, zabawkami, słodyczami, artykułami szkolnymi, żywnością, kosmetykami, środkami czystości, pościelą  i pampersami dla chorego chłopczyka. Nasza Rodzina otrzymała też nową lodówkę.

Bezmiar szczęścia i wdzięczność obdarowanych mogliśmy doświadczyć, kiedy osobiście wręczyliśmy zebrane podarunki, a to dzięki uprzejmości Państwa Lucyny i Michała Trębaczów, którzy zaoferowali transport umożliwiający nam spotkanie z Rodziną.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie materialne, rzeczowe i finansowe. Dziękujemy wszystkim Uczniom m.in. klasie II e,  III a  za zaangażowanie i usprawnienie całej akcji,  oraz uczennicom klasy II a, II b i III a  za upieczenie pierników i przeprowadzenie zbiórki  pieniędzy, wszystkim Rodzicom  m.in. Pani Lidii Kacprzak za ogromną pomoc i wsparcie oraz Państwu Monice i Tomaszowi Krygier za zakup i dostarczenie Rodzinie  potrzebnej  lodówki, wszystkim Nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję m.in. Pani Wiolecie Żurawskiej-Kozłowskiej, która pomogła w nagłośnieniu  i przeprowadzeniu zbiórki  potrzebnych artykułów oraz  wolontariuszom Szlachetnej Paczki za wszelką pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Wszystkim, którzy wsparli akcję „Szlachetna paczka” i których nie sposób wymienić, wyrażamy naszą ogromna wdzięczność. DZIĘKUJEMY  wszystkim i każdemu  z osobna.

Słowa podziękowania nadeszły również od Fundacji „Szlachetna paczka” oraz  od obdarowanej przez nas Rodziny. Bardzo cieszymy się, że wspólnie przyczyniliśmy się do tego, aby czyjeś Święta były wolne od trosk, spokojne i szczęśliwe.

Papież Jan Paweł II: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. 

Aneta Gorgoń-Matera,  Marlena Jarczewska

 

A4 Infociacho