Aktualności

25 listopada 2017 r. dwie uczennice naszej szkoły, Daria Wojciechowska oraz Emilia Phillips z klasy 2a, wzięły udział w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W sobotni, listopadowy poranek w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 2 im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu obie uczennice rozwiązywały pisemny test na poziomie B2, który obejmował: tekst czytany, środki leksykalno-gramatyczne, funkcje językowe oraz wiedzę o Wielkiej Brytanii i Irlandii do roku 1914 (historia, geografia, kultura - ważne wydarzenia, miejsca i postaci). W etapie rejonowym wzięło udział  77 uczniów.

Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało uzyskać minimum 40 punktów na 50 punktów możliwych do zdobycia. Udało się to 26 uczestnikom konkursu, w tym Darii Wojciechowskiej, która w styczniu 2018 roku będzie reprezentowała naszą szkołę w finale tego konkursu.
Trzymamy za nią kciuki i  serdecznie gratulujemy!

Maria Neubauer- Darska

A4 Infociacho