Świetlica

Jesień jest porą roku, która sprzyja długim wieczorom spędzonym w domowym zaciszu, z kubkiem herbaty i książką. Ten wyjątkowy klimat często dopełniają piękne, aromatyczne świece, dodające klimatu i uroku każdemu wnętrzu. W warsztatach tworzenia wyjątkowych, bo ekologicznych świec sojowych, wzięły udział Świetliki z grupy pomarańczowej i szybko przekonały się, jaka to fantastyczna przygoda!

Świece sojowe tym różnią się od innych, że są zdrowe, a to dlatego, że nie zawierają pochodnych ropy naftowej. Poza tym, wosk sojowy pozwala na uzyskanie pięknej konsystencji, dzięki czemu świece spalają się równomiernie i wystarczają na długo. Natomiast dodatki olejków eterycznych sprawiają, że pięknie pachną.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję skomponowania własnych bukietów zapachowych, co wcale nie jest proste. Odpowiednio dobrane olejki mogą bowiem doskonale poprawić nastrój, mają też działanie antydepresyjne, odświeżające i oczyszczające. Salę świetlicową wypełniły nuty pomarańczy, zielonej herbaty, bergamotki, cytryny, sosny, wanilii, cynamonu, czy goździków.

Świece, pięknie udekorowane kolorowymi tasiemkami, staną się ozdobą naszych domów podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy pani Zuzannie, która poprowadziła warsztaty, za wspaniały klimat zajęć. Zapamiętamy je na długo!

Kinga Laskowska-Szofer

A4 Infociacho