Świetlica

Drugi miesiąc pracy w świetlicy szkolej minął bardzo szybko. Podczas październikowych zajęć dominowała tematyka zdrowego odżywiania oraz zmian zachodzących w naszym otoczeniu, wynikających z nadejścia jesieni. W pierwszym tygodniu października rozmawialiśmy na temat Światowego Dnia Zwierząt, był to tydzień bardzo ciekawy i twórczy, rozmawialiśmy na temat zwierząt domowych, hodowlanych, leśnych i egzotycznych, w wyniku czego powstały piękne maski zwierząt oraz rysunki swoich ulubionych pupili.

Drugi tydzień był to czas Edukacji Narodowej. Dzieci zapoznały się z pracą nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz tworzyły małe niespodzianki dla swoich wychowawców. W trzecim tygodniu dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania oraz wykonały pracę plastyczną „piramida żywienia”. Wynikiem tygodniowych zajęć były zajęcia kulinarne - przygotowanie zdrowych, jesiennych potraw: pieczone jabłka z kruszonką, sałatki jarzynowe oraz desery. Dzieci z kl. Ia i Id odwiedziły również Piekarnię i Spiżarnię Kucz, gdzie dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat wypieku chleba.

Ostatni tydzień był to czas poświęcony – jesieni. Dzieci w tym tygodniu tworzyły przepiękne jesienne krajobrazy, wykonane najróżniejszymi technikami, z wykorzystaniem farb, plastikowych słomek, patyczków i płatków higienicznych, a nawet folii bąbelkowej. Było również spotkanie z Panem leśniczym, który poprowadził zajęcia z edukacji przyrodniczej oraz z Panią krawcową w efekcie czego powstało sporo ozdób, w pięknych jesiennych kolorach. Powstały również śliczne dynie z masy solnej oraz prace plastyczne: jeżyki, ptaszki, drzewa i promyki światła z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Nie zabrakło również rozmów na temat zwyczajów i tradycji w Polsce i innych krajach świata związanych ze świętem zmarłych.

Październik był bardzo ciekawym miesiącem , pełnym wrażeń i twórczej pracy oraz zabaw. Już niebawem listopad który będzie obfitował w niespodzianki...

Wychowawcy świetlicy

A4 Infociacho