W poniedziałek 7 października udało nam się otworzyć dla uczniów i nauczycieli strefę ciszy i relaksu. Strefę, która ma być przestrzenią pozytywną, dobrym miejscem, by zrobić sobie przerwę. Przerwę od hałasu i gwaru ale też od telefonu i innych urządzeń telekomunikacyjnych. Sala 203 jest częścią Szkolnego Centrum Informacji, która w czasie wakacji została poddana gruntownemu remontowi. Wymienione zostały okna, podłoga, na suficie pojawiły się nowe lampy a ściany i drzwi odmalowano. We wrześniu wnętrze wypełniło się kolorowymi meblami, pufami, siedziskami i piankami.

Wszystko po to, aby pomieszczenie było przytulne i sprzyjało wypoczynkowi. Strefa jest miejscem, gdzie podczas dużych przerw i po lekcjach uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły "szukający" spokoju mogą spędzić czas z dala od hałasu, wyciszyć się, pomyśleć, poświęcając się lekturze książek lub cichym rozmowom. W naszej ofercie znalazły się też nieobecne wcześniej i trochę już zapomniane czasopisma dla dzieci i młodzieży: Świerszczyk, Kumpel czy Viktor Junior.
Wszystkich gorąco zachęcamy do korzystania z naszych pomieszczeń. Przyjdź i ciesz się ciszą! Bo cisza:

  • pomaga redukować stres i napięcie
  • pozwala nam się zregenerować
  • sprzyja regeneracji komórek w mózgu
  • pozwala się skupić

Po tygodniu funkcjonowania możemy powiedzieć, że pomysł powstania sali ciszy i relaksu okazał się strzałem w dziesiątkę!

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia