Świetlica

W dniu 2 października dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas Ia i Id odwiedziły Piekarnię i Spiżarnię Kucz. Mimo pochmurnej aury udało nam się wyjść i wrócić w wyśmienitych humorach i z uśmiechem na twarzy. Wizyta w piekarni związana była z realizacją kolejnego zadania w ramach projektu edukacyjnego "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc". Na miejscu dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tradycyjnych metod wypieku chleba na zakwasie, czy rodzajów ziaren i mąki, z której wyrabia się pieczywo.

Usłyszeliśmy także w jaki sposób powstają zdrowe, niskokaloryczne konfitury i dżemy oraz co to znaczy, że produkty dostępne w Spiżarni są "bio". Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem - dzieci otrzymały słodkie bułeczki drożdżowe, które zjadły ze smakiem.

Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas!

Kinga Laskowska-Szofer