Aktualności
Jak powiedzieć: „cześć”,” dzień dobry”, „przepraszam”, lub „jak się masz?” w różnych językach dowiedzieliśmy się przy okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, mieli do wykonania szereg zadań związanych z tym świętem. Najmłodsi kolorowali flagi państw sąsiadujących z Polską, dzięki czemu dowiedzieli się z jakimi państwami graniczy nasza ojczyzna. Zadanie wywołało w dzieciach wielką radość i sprawiło, że chętnie przystąpiły do aktywnej pracy. Kolejnym wyzwaniem z jakim zmagali się najmłodsi było wykonanie portretu Królowej Elżbiety II dowolną techniką. Również z tym uczniowie poradzili sobie świetnie. Wspólna praca okazała się dla wszystkich wielką frajdą.
        Klasy 5-8 miały odmienny zestaw zadań do wykonania. Było ich aż 5, a tylko jedna godzina lekcyjna na wykonanie. Pierwszym zadaniem było wykonanie flagi wylosowanego kraju techniką dowolną. Następnie należało wykonać mapę z zaznaczoną na niej stolicą, największymi miastami, najwyższym szczytem górskim, najdłuższą rzeką oraz miejscami wartymi zwiedzenia. Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatu zawierającego ciekawostki dotyczące danego kraju, jak również przetłumaczenie popularnych zwrotów oraz sporządzenie karty pracy o danym kraju.
Szczególne gratulacje kierujemy w stronę wszystkich, którzy ubrali się nawiązując do flagi wylosowanego kraju.
 
         Nasi uczniowie rewelacyjnie wykonali wszystkie zadania, co możemy podziwiać na korytarzach Trójki.  Z pewnością warto przespacerować się po szkole i zapoznać się z pracami. Nie dość, że są zawierają potężną dawkę informacji o krajach Europy, to są wykonane oryginalnie, bajecznie i pomysłowo. 
       Europejski Dzień Języków Obcych dostarczył naszej trójkowej społeczności wielu wrażeń. Szkoła w tym dniu była bardzo kolorowa i wesoła.  Mamy nadzieję, że Dzień Języków Obcych zorganizowany u nas utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto poznawać inne języki. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę i gratulujemy niesamowitych efektów.
 
Małgorzata Handzewniak, Wioleta Żurawska-Kozłowska, Maria Neubauer-Darska
 

A4 Infociacho