Wydarzenia sportowe

Wcale nie chodzi o „Head and Shoulders” ani inny tego typu wynalazek. 31 maja na Stadionie Miejskim odbyła się widowiskowa impreza zorganizowana z okazji DNIA PATRONA, XVII IGRZYSK LEKKOATLETYCZNYCH ORAZ DNIA DZIECKA. Pomimo wcześniejszych niepokojów pogodowych wszystko odbyło się w świetnej aurze. Uczniowie startowali w zespołach klasowych w tradycyjnych dyscyplinach lekkoatletycznych oraz przedstawili wykonane przez siebie transparenty na temat Feliksa Szołdrskiego i autorskie okrzyki sportowe promujące klasę. Połączenie tych aspektów nadało całości nowy wymiar, którego nie zepsuł nawet brak, przeznaczonych do remontu trybun.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i kibicowanie. Gratulacje za podjęcie walki, medalistom szacunek za wyniki. Startujący dali z siebie „wszystko”, niekiedy aż za dużo. Dwójka biegaczy - uczeń i  uczennica – odniosła w trakcie walki przykre kontuzje. Gratulując im zaangażowania, współczujemy bólu i gorąco życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Prosimy też o pamiętanie, że zdrowie jest ważniejsze od sportowego rezultatu!

Słowa nie zawsze oddadzą to co się działo. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej.

KLASYFIKACJE KOŃCOWE:

W konkursie plakatu i hasła klasowego na temat Feliksa Szołdrskiego równorzędne wyróżnienia otrzymały klasy:

III C – VIII A – VII B – V F – III D

Konkurencje lekkoatletyczne:

Klasy 4 i 5:

Bieg 60 m : Dziewczęta                                                      

  1. Patrycja Kujbida 5e                                  
  2. Emilia Mierzyńska 5f
  3. Julia Górna 5a

Bieg 60 m : Chłopcy 

  1. Konrad Tobys 5d
  2. Karol Flak 5c
  3. Kamil Jujka 5f

Bieg 400 m : Dziewczęta

  1. Karolina Olczyk 5e
  2. Liliana Maciejewska 5f
  3. Natalia Skiba 5a

Bieg 400 m : Chłopcy

  1. Konrad Musiał 5d
  2. Jerzy Sadowski 5f
  3. Adrian Kaźmierowski 5e

Skok w dal : Dziewczęta

  1. Weronika Stieler 5e
  2. Zuzanna Nowak 5f
  3. Julianna Plak 5a

Skok w dal : Chłopcy 

  1. Maciej Myszczyszyn 5e
  2. Maksym Jakubowski 5f
  3. Wojciech Janeda 5a

Rzut piłeczką palantową : Dziewczęta

  1. Klara Burdzińska 5f
  2. Matylda Waberska 5e
  3. Aleksandra Beyer 5a

Rzut piłeczką palantową : Chłopcy 

  1. Kacper Michniewicz 5f
  2. Rafał Tomczak 5d
  3. Mikołaj Wartel 4d

Klasyfikacja końcowa klas :

Dziewczęta :

  1. 5e
  2. 5f
  3. 5a

Chłopcy :

  1. 5f
  2. 5d
  3. 5e

Klasy 7, 8 i 3 gim 

Bieg 100 m : Dziewczęt

  1. Aleksandra Knop 7a
  2. Patrycja Nowak 3b
  3. Oliwia Binaś 8a

Bieg 100 m : Chłopcy 

  1. Kacper Fogt 3c
  2. Michał Mastalerz 3e
  3. Gracjan Wieczorek 3g

Bieg 300 m : Dziewczęta 

  1. Joanna Ruta 3a
  2. Kornelia Pięta 3c
  3. Jagoda Handzewniak 7a

Bieg 300 m : Chłopcy 

  1. Dawid Budziński 3g
  2. Kasper Magdans 3e 
  3. Bartosz Szczepanowski 8a

Bieg 600 m : Dziewczęta 

  1. Roxana Badura 8c
  2. Maria Wojtkiewicz 7a
  3. Wiktoria Łyżwa 7b

Bieg 1000 m : Chłopcy 

  1. Jakub Uramowski 8b
  2. Tomasz Darmonos 3f
  3. Jan Galas 3e

Sztafeta 4 x 100 : Dziewczęta 

  1. 3c
  2. 3e
  3. 8c

Sztafeta 4 x 100 : Dziewczęta

  1. 3e
  2. 3c
  3. 3d

Skok w dal : Dziewczęta 

  1. Natasza Jakubowska 3e
  2. Zofia Lachman 7b
  3. Wiktoria Ganska 3c

Skok w dal : Chłopcy 

  1. Dawid Malinowski 3f
  2. Kacper Kolasiński 3e
  3. Hubert Poniedziałek 7a

Rzut oszczepem : Dziewczęta 

  1. Wiktoria Bronowicka 3c
  2. Kalina Pylińska 3e
  3. Małgorzata Szałek 7a

Rzut oszczepem : Chłopcy

  1. Kacper Czaban 3c
  2. Gracjan Wieczorek 3g
  3. Kuba Naporowski 8b

Pchnięcie kulą : Dziewczęta 

  1. Aleksandra Kubiak 8b
  2. Maja Przybylak 8c
  3. Klaudia Adamczak 3c

Pchnięcie kulą : Chłopcy 

  1. Dawid Pawlik 3f
  2. Filip Słoniowski 3g
  3. Szymon Lisiak 3d

Klasyfikacja końcowa klas :

Dziewczęta :

  1. 3c
  2. 7a
  3. 8c

Chłopcy :

  1. 3e
  2. 3c
  3. 3g

Dariusz Pilz

 

 

A4 Infociacho