31 maja 2019 w naszej szkole obchodziliśmy podwójne święto - urodziny Patrona szkoły  i dzień sportu z okazji Dnia Dziecka. W czasie dwóch pierwszych godzin lekcyjnych w klasach rozmawialiśmy o życiu i działalności społecznej Feliksa Szołdrskiego. Mieliśmy okazję usłyszeć legendę o Białej Damie z zamku w Kórniku oraz dowiedzieliśmy się jak patron naszej szkoły wpłynął na rozwój miasta podczas swoich działań jako założyciel Nowego Tomyśla. Podsumowaniem naszych rozważań na temat Patrona były prace artystyczne, które zawisły na gazetkach przy naszych salach.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się rozgrzewka w rytmie skocznej muzyki przed sportową częścią Dnia Dziecka. Następnie nadszedł czas na prawdziwe sportowe rozgrywki, podzieleni na poziomy klas pierwszych i drugich rozpoczęliśmy wyścigi rzędów.
Startowaliśmy w różnych konkurencjach zdobywając w każdej punkty składające się na wynik całej drużyny.
Na zakończenie podsumowaliśmy zebrane punkty i wyłoniliśmy zwycięską drużynę. W związku z tym, iż w tych zawodach liczyła się przede wszystkim dobra zabawa po zakończeniu konkurencji, uczniowie wszystkich klas otrzymali słodkie niespodzianki.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej