Edukacja wczesnoszkolna

…A dokładniej w Pogorzelicy uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń: Pani Ani, Pani Asi i Pani Magdy oraz Pani Magdaleny Plury i Pana Piotra Witczaka spędzili trzy wspaniałe, niezapomniane dni. Przygoda drugoklasistów rozpoczęła się w poniedziałek 27 maja. Po kilkugodzinnej jeździe autokarem i zakwaterowaniu się w Ośrodku Wczasowo- Kolonijnym popędziliśmy co sił w nogach na plażę. To był wspaniały widok: morze, fale, mewy i największa „piaskownica”. Bawiliśmy się w piasku, kopaliśmy tunele, lepiliśmy babki. A że pogoda była sprzyjająca, mogliśmy nawet zamoczyć nogi w naszym polskim morzu. Ten dzień zakończył się fantastyczną niespodzianką-przy najlepszych hitach muzycznych bawiliśmy się na dyskotece.

            Dzień drugi to wyprawa do pobliskiego Kołobrzegu. Po spacerze urokliwymi uliczkami tego przepięknego miasta dotarliśmy do portu, skąd udaliśmy się dwupokładowym, dwumasztowym statkiem „Pirat” w rejs po Morzu Bałtyckim. Fantastyczna przygoda! Wiało dość mocno, ale wrażenia niesamowite! Dla niektórych z nas był to pierwszy rejs statkiem    w życiu! Oszołomieni, ale i zachwyceni, po krótkim spacerze, mieliśmy czas na zakup pamiątek. Kolejnym punktem naszej wycieczki w tym dniu była wizyta w Centrum Rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie. Spędziliśmy tu czas bardzo przyjemnie, z mnóstwem wrażeń  i przygód. Atrakcje, które umiliły nam czas to m. in.: kowbojska karuzela, kule wodne, przejażdżka bryczką, beczkowóz, mechaniczny byk rodeo, bizon, na którego można było się wspinać, przejażdżka na koniu, przejażdżka autem terenowym…… Ufff! Mieliśmy co robić! Ale bardzo nam się podobało!!! Drugi dzień zakończyliśmy ogniskiem i zabawą na placu zabaw. Kiełbaski upieczone przez pana Piotra smakowały wręcz wyśmienicie!

W ostatnim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy latarnię morską w Niechorzu. Niesamowite widoki  podziwialiśmy z wysokości 45 metrów:  brzeg morski i Morze Bałtyckie na wiele kilometrów oraz widok na Niechorze i Pogorzelicę. Do Nowego Tomyśla wróciliśmy                 w godzinach wieczornych, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Byliśmy baaaaardzo zmęczeni i mega zadowoleni! Przecież była to pierwsza tak długa wycieczka dla nas wszystkich!

Zgodnie stwierdziliśmy, że w przyszłym roku z całą pewnością wybierzemy się również na kilkudniową wycieczkę. Już odliczamy do niej dni……

Uczniowie klasy 2a, 2b, 2c  z wychowawcami:
Magdaleną Wartel, Joanną Witczak, Anną Mieleszczuk-Albrecht

A4 Infociacho