Świetlica

W czwartek 16 maja dzieci z klas IIa i IIC, uczęszczające do świetlicy szkolnej, odwiedziły pracowników nowotomyskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Ta niecodzienna wizyta podyktowana została potrzebą poznania zadań oraz specyfiki pracy osób, które swoje codzienne obowiązki wykonują w służbie Państwu i na rzecz obywateli.

Podczas rozmowy z mundurowymi dzieci dowiedziały się jakie są zadania Wojska Polskiego oraz jakim sprzętem dysponują żołnierze w różnych jednostkach. Poznaliśmy też wymagania stawiane kandydatom na zawodowego żołnierza, a także realia pracy kobiet w wojsku. Przekonaliśmy się również, jak wielką rolę odgrywają żołnierze w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak klęski żywiołowe, czy inne zagrożenia życia obywateli.

Każde z dzieci mogło, z pomocą pana majora, przymierzyć wojskowy hełm oraz maskę przeciwgazową. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy smycze do kluczy i breloki z logo Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu.

Dziękujemy panu komendantowi za umożliwienie nam wejścia na teren placówki, za poświęcony nam czas i cenną lekcję szacunku do tych, którzy troszczą się o bezpieczeństwo naszego kraju.

Kinga Walla

A4 Infociacho