Świetlica

W czwartek 9 maja Świetliki z klas IIa i IIc gościły panią Emilię Korek, doktor nauk medycznych w dziedzinie dietetyki. Pani Emilia jest adiunktem w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2011 roku prowadzi Poradnię Dietetyki Klinicznej i Estetycznej. Głównym celem spotkania z naszymi drugoklasistami było przekazanie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz zasad tworzenia i stosowania zróżnicowanej diety, wartościowej dla organizmu młodego człowieka.

Odpowiedzieliśmy sobie na istotne dla naszego samopoczucia pytania o szkodliwość diety bogatej w cukier i tłuszcze, a ubogiej w cenne witaminy, minerały i składniki odżywcze. Czy każdy rodzaj wody jest dla nas odpowiedni? Czy Nutella naprawdę dodaje energii? Czy sól jest zdrowa? Które pieczywo wybrać – ciemne czy białe? Po zajęciach z panią Emilią nie mamy już takich wątpliwości.

Częścią warsztatową spotkania była analiza przypadku i wspólne ustalenie najkorzystniejszych rozwiązań dietetycznych w omówionym przykładzie. Dzieci chętnie wcieliły się w rolę ekspertów od zdrowego żywienia i bardzo sprawnie poradziły sobie z zadaniem.

Dziękujemy pani Emilii za ciekawą prezentację tematu i poświęcony nam czas.

Kinga Walla

A4 Infociacho