Wydarzenia sportowe

W dniu 5 kwietnia 2019 r. w naszej hali SP 3 odbył Finał Rejonu Poznań Zachód w koszykówce dziewcząt. Spotkały się 4 najlepsze szkolne zespoły z 6 powiatów: grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego i szamotulskiego. Nasz zespół złożony z 13 dziewcząt 5f- klasy sportowej i 4 klas rozegrał dziś 2 mecze. W pierwszym po walce przez całe spotkanie pokonujemy starsze koleżanki z SP2 Rogoźno 34:30, które to dziewczyny grają w lidze wojewódzkiej wyższej od nas U13. Natomiast w finale musimy uznać wyższość zespołu SP1 Kórnik, który w tym roku również gra w lidze wojewódzkiej w U14 i to ten, lepszy od nas zespół z naszego rejonu zagra w tegorocznym finale Wielkopolski. 

Trzecie miejsce przypadło SP 2 Rogoźno a 4 miejsce SP2 Międzychód. Jako młodsi zajmujemy drugie miejsce i to wszystko co mogliśmy w tym roku osiągnąć. Brawa dla wszystkich dziewczyn za godne i waleczne reprezentowanie naszej szkoły, gminy i powiatu. Dodać należy, że jest to najwyższe osiągnięcie naszej szkoły i miasta w koszykówce. 
W przyszłym roku z rówieśniczkami postaramy się zameldować w finale Wielkopolski 💪 Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, pierwsza trójka medale i puchary. 

Podziękowania dla OSiR w Nowym Tomyślu za przygotowanie pięknych medali. Duże brawa dla naszych starszych koleżanek z klas 8 i 3 gimnazjum- Majka Kin, Iza Sychała oraz Patrycja Nowak za profesjonalną obsługę tablicy wyników i pisanie protokołów zawodów. 

Wyniki dzisiejszych spotkań: 

SP 3 Nowy Tomyśl - SP 2 Rogoźno 34:30 

SP 1 Kórnik - SP 2 Międzychód 72:4 

SP 2 Rogoźno - SP 2 Międzychód 60:7 

SP 2 R SP 1 Kórnik - SP 3 Nowy Tomyśl 42:14 

Kolejność dzisiejszych zawodów przedstawia się następująco: 

1m SP 1 Kórnik 

2m SP 3 Nowy Tomyśl 

3m SP 2 Rogoźno 

4m SP 2 Międzychód 

Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowały : 

4c 

Joanna Bąk 

5e 

Julia Gawron 

Patrycja Kujbida 

5f 

Liliana Maciejewska 

Zuzanna Nowak 

Klara Burdzińska 

Maja Grablewska 

Klaudia Grablewska 

Emilia Mierzyńska 

Viktoria Kałek 

Kinga Kin 

Zofia Siejkowska 

Julia Parniewicz 

Fotorelacja zawodów - Zuza Grablewska z 8a 

Opiekun zawodów – Mariusz Jaroński

A4 Infociacho