Aktualności

W piątek 1 marca br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbył się II etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Gimnazjalny Talent Ortograficzny”. Tym razem uczniowie zmagali się z testem komputerowym opracowanym na Szkolnej Platformie Edukacyjnej Librus. Do komputerów zasiadło 59 trzecioklasistów z gimnazjów w Borui Kościelnej, Bukowcu, Chrośnicy, Michorzewie, Miedzichowie, Nowym Tomyślu, Opalenicy i Wąsowie, którzy najlepiej napisali pisemny test ortograficzny. Wyniki obu etapów wyłoniły 20 uczniów, którzy wezmą udział w finale konkursu.

Sprawdzą się oni w dyktandzie, które odbędzie się we wtorek 26 marca o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

Oto wyniki procentowe uczniów po obu etapach konkursu:

  • Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej

BKA09                71%

BKA14                75%

BKA21                68%

 

  • Gimnazjum przy Zespole Szkoła Podstawowa-Przedszkole w Michorzewie

3a

MCA01               59

MCA08               57

MCA06               28

3b

MCB03               81,5 finalistka

MCB06               59,5

MCB05               70,5

 

  • Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miedzichowie

ME08                 82,5 finalistka

ME07                  72

ME01                  60

 

  • Gimnazjum im. K. Sosnkowskiego w Opalenicy

OPA04                92 finalistka

OPA11                82,5 finalista

OPA14                70,5

OPA19                83 finalistka

 

  • Gimnazjum przy Zespole Szkoła Podstawowa-Przedszkole w Wąsowie 

3a

WOA03               71

WOA01               71

WOA10               77

3b

WOB15               81,5 finalista

WOB14               71

WOB02               66,5

 

  • Gimnazjum przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Bukowcu

BU005                 69,5

BU013                 66,5

BU008                 62

 

  • Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrośnicy

3a

CHA40               80,5 finalistka

CHA02                71

CHA03                65,5

3b

CHB10                84,5 finalistka

CHB26                79,5finalistka

CHB20                75,5

 

  • Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

3a

NFA4                  85,5 finalistka
NFA17                86,5 finalistka
NFA04                40

NFA23                66

NFA25                74

3b

NFB04                79,5 finalistka

NFB06                65
NFB18                73

NFB21                63

3c

NFC19                81,5 finalista

NFC26                85,5 finalistka

NFC02                39

NFC22                67

3d

NFD02                77,5
NFD11                69

NFD05                72

NFD18                67,5

3e

NFE14                89 finalistka

NFE21                91 finalistka

NFE15                83 finalistka

NFE06                81,5 finalistka

NFE01                78,5 finalistka

NFE10                 46,5

3f

NFF01                 66
NFF02                 70
NFF13                 69
NFF05                 36,5
NFF10                 63,5
NFF18                 69,5

3g

NFG22               78,5 finalista

NFG01                71,5

NFG16                36,5

3h

NFH02                49

NFH07                57

NFH06                26,5

W finale V Powiatowego Konkursu Ortograficznego wezmą udział następujący uczniowie:

  • z Gimnazjum przy Zespole Szkoła Podstawowa-Przedszkole w Michorzewie

Urszula Dziamska

  • z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miedzichowie

Oliwia Zabawa

  • z Gimnazjum im. K. Sosnkowskiego w Opalenicy

Agnieszka Jankowska

Julia Stefańska

Adam Lisoń

  • z Gimnazjum przy Zespole Szkoła Podstawowa -Przedszkole w Wąsowie

Mateusz Wojciechowski

  • z Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrośnicy

Patrycja Kaźmierczak

Agnieszka Bok

Monika Zawadzińska

  • z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

Ida Napierała

Emilia Philips

Sara Bobkiewicz

Adam Spychała

Wiktoria Wybicka

Lena Liman

Patrycja Pawlak

Patrycja Loba

Natasza Jakubowska

Weronika Adamczyk

Adam Stachowiak

Marzena Dach-Kolanko

A4 Infociacho