Aktualności

Dom Seniora, to miejsce szczególne, które scala ludzi starszych, samotnych i chorych. 3 stycznia 2019 wybraliśmy się z uczniami do Domu Seniora w Wegielni. Tam zostaliśmy mile przywitani przez p. Dyrektor i zaproszeni do zaprezentowania naszego przedstawienia, na które już czekali licznie zgromadzeni pensjonariusze.

Radosne jasełka w wykonaniu uczniów klasy 5e wywołały wiele wzruszeń ale i radości u licznie zebranych w jadalni mieszkańców Domu. Również dla dzieci kontakt z ludźmi tam przebywającymi był wielkim przeżyciem i rozwijającym doświadczeniem. Ci właśnie schorowani ludzie okazali się być niesamowitą  publicznością – żywiołowo reagowali na każdą kolędę czy pastorałkę, wspólnie głośno śpiewając z dziećmi, oklaskując niemal każdą ze scen jasełek.

Najwięcej emocji jednak dostarczyły nam życzenia złożone przez jedną z pań mieszkających w tym Domu: „Daliście nam wiele radości, a to bardzo ważne móc się uśmiechnąć będąc chorym.”

Bardzo serdecznie dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Kuryłowicz za zaproszenie i przesympatyczne przyjęcie, a Rodzicom uczniów klasy 5e za zaangażowanie i wsparcie finansowe.

Małgorzata Haliniak, Iwona Olichwier, Jan Klimko

A4 Infociacho