Aktualności

W piątek, 22 czerwca o godzinie 10:00, tuż po uroczystej mszy świętej dla uczniów naszej szkoły, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu oraz uczniów klas drugich gimnazjum. Spotkaliśmy się w nietypowych warunkach, bo na boisku szkolnym, gdyż nasza hala sportowa przechodzi termomodernizację.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz liczna grupa rodziców. Radę Rodziców reprezentowała Beata Tobys.

Po powitaniu gości głos zabrał dyrektor Andrzej Wałęsa. W swoim wystąpieniu podsumował pierwszy rok funkcjonowania naszej szkoły. Rok szczególny, gdyż po reformie edukacji przekształcamy się w szkołę podstawową. Pracowaliśmy w tym roku z uczniami klas pierwszych, czwartych i siódmych szkoły podstawowej, oraz drugich i trzecich gimnazjum. Dyrektor zwrócił uwagę na szeroki wachlarz aktywności, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Przypomniał szkolne sukcesy, których autorami byli uczniowie wszystkich roczników.

Po raz pierwszy zostały wręczone nagrody za wzorową postawę uczniowską uczniom klas pierwszych, którzy na świadectwach promocyjnych mają oceny opisowe. Wyróżnienia takie uzyskali: Patrycja Błażejczyk, Łukasz Cebulski, Zuzanna Jarmużek, Łukasz Izydorek, Joanna Kałek, Zuzanna Świątek, Kamil Kuster, Maksymilian Miałkas i Michalina Mnich.

Świadectwa promocyjne z wyróżnieniem z rąk dyrektora Andrzeja Wałęsy otrzymali:
z klasy 4a: Aleksandra Beyer, Karol Cebulski, Aleksandra Czajka, Maciej Drąg, Zuzanna Fietz, Julia Górna, Agnieszka Intek, Wojciech Janeda, Karol Kaczmarek, Julianna Plak, Paweł Sadowski, Dawid Siuda, Natalia Skiba, Amelia Szot, Adam Szuwalski, Maja Świtała, Jeremi Szczechowiak;

z klasy 4b: Jakub Adamek, Wiktoria Furmańczyk, Wojciech Galas, Lena Kachlicka, Viktoria Kałek, Aleksander Knop, Maja Kukuła, Zuzanna Ludwiczak, Jakub Łuczak, Antoni Marszałkiewicz, Miłosz Migoń, Mikołaj Sienkiewicz;

z klasy 4c: Maksym Jakubowski, Zofia Chowaniak, Eryk Bieliński, Kinga Bimkiewicz, Mikołaj Kałuski, Amelia Kijewska, Zofia Siejkowska, Emilia Tullin;

z klasy 4d: Maksymilian Borowiak, Julia Gniadek, Marika Janyga, Wiktor Krawczyk, Łukasz Kuster, Zuzanna Lichwa, Liliana Maciejewska, Kacper Marciniak, Konrad Musiał, Wiktor Raginia, Zofia Rakowicz, Igor Ruta, Mateusz Sara, Igor Tatarski, Konrad Tobys, Rafał Tomczak;

z klasy 4e: Marcelina Helińska, Natalia Błażejczyk, Patrycja Kujbida, Maciej Myszczyszyn, Adrian Kaźmierowski, Jerzy Sadowski, Weronika Stieler, Mateusz Marek, Nicole Protas, Amelia Pankowska, Matylda Waberska, Nadia Antoniewicz, Wiktor Duplaga, Julia Gawron, Maksymilian Matusiak, Agata Obrębowska, Wojciech Daniec, Błażej Michalak;

z klasy 7a: Barbara Sadowska, Laura Trębacz, Martyna Szkuta, Julia Przygocka, Zuzanna Grablewska, Łukasz Śniadecki;

z klasy 7b: Julia Robert, Dominika Chwalisz, Iga Bielawska, Marcelina Majka, Klaudia Parniewicz, Weronika Jórek, Zofia Czajka, Daria Chwalisz, Zofia Hałas;

z klasy 7c: Fiona Papierz, Roksana Badura, Zofia Łukaszewicz, Zofia Pawlak, Izabela Spychała, Julia Bombelek, Vanessa Malicka, Miłosz Woźniak;

Świadectawa promocyjne z wyróżnieniem otrzymali również uczniowie klas drugich gimnazjum:

z klasy 2a: Emilia Phillips, Michał Pawlik, Ida Napierała, Roksana Urbaniak, Emil Frański, Kamila Jaroszyk, Daria Wojciechowska, Łukasz Ruta, Joanna Ruta, Adrian Stroiwąs, Jan Wachowiak, Marika Wilgowicz, Maciej Grzybek, Wiktoria Kaczmarek;

z klasy 2b: Laura Leppig, Karol Rawecki, Kamil Torchała, Marta Dziechciarek, Julia Janeczek, Wiktoria Laskowska, Maja Szkuta, Patrycja Nowak;

z klasy 2c: Wiktoria Wybicka, Klaudia Małgorzata Adamczak, Wiktoria Janyga, Adam Spychała, Maria Zabłocka, Wiktoria Bronowicka, Natalia Vončina, Amelia Pakuła;

z klasy 2d: Laura Poterek, Roksana Maria Sinkiewicz;

z klasy 2e: Natasza Jakubowska, Wiktoria Lehmann, Jan Czyżewski, Lena Liman, Patrycja Loba, Patrycja Pawlak, Kalina Pylińska, Aleksandra Kurkowiak, Michalina Nowak, Łukasz Borak, Weronika Adamczyk, Martyna Nowak, Igor Simon, Szymon Adamiak, Makary Kaczmarek, Tycjan Lamkiewicz, Kamil Suwiczak, Jan Galas, Kinga Trębacz, Michał Masztalerz, Kasper Magdans;

z klasy 2f: Mikołaj Majchrzak;

z klasy 2g: Daria Babich;

z klasy 2h: Jakub Łuczak;

 Wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematycznym odebrali Igor Tatarski 4d, Igor Simon 2e, Emilia Phillips 2a.

 Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie klasy z odpowiednią lokatą. Piątą lokatę w nauce na poziomie klas czwartych ze średnią ocen 5,67 uzyskali:

 • Natalia Skiba
 • Mateusz Sara
 • Konrad Tobys
 • Maciej Myszczyszyn

Czwartą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,73 uzyskała:

 • Maja Świtała

Trzecią lokatę w nauce ze średnią ocen 5,75 uzyskali:

 • Aleksandra Czajka
 • Kacper Marciniak
 • Natalia Błażejczyk
 • Patrycja Kujbida

Drugą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,83 uzyskali:

 • Igor Tatarski
 • Marcelina Helińska

Pierwszą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,92 uzyskał:

 • Łukasz Kuster

Lokaty na poziomie klas siódmych:

Piątą lokatę ze średnią ocen 5,21 uzyskały:

 • Dominika Chwalisz
 • Roksana Badura
 • Zofia Łukaszewicz
 • Zofia Pawlak
 • Izabela Spychała

Czwartą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,23 uzyskała:

 • Fiona Papierz

Trzecią lokatę w nauce ze średnią ocen 5,29 uzyskała:

 • Julia Robert

Drugą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,50 uzyskała:

 • Laura Trębacz

Pierwszą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,86 uzyskała:

 • Barbara Sadowska

Na poziomie klas drugich gimnazjum piątą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,61 uzyskały:

 • Patrycja Pawlak
 • Kalina Pylińska

Czwartą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,67 uzyskali:

 • Jan Czyżewski
 • Lena Liman
 • Patrycja Loba

Trzecią lokatę w nauce ze średnią ocen 5,72 uzyskała:

 • Wiktoria Lehmann

Drugą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,83 uzyskała:

 • Wiktoria Wybicka

Pierwszą lokatę w nauce ze średnią ocen 6,00 uzyskały:

 • Emilia Phillips
 • Natasza Jakubowska

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy udanego wypoczynku oraz bezpiecznych, pełnych słońca i dobrego humoru wakacji!

Dariusz Stachecki

 

A4 Infociacho