30 października 2023r. w Akademickiej Szkole Podstawowej w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Szachach Drużynowych. Zawody odbyły się w ramach kalendarza SZS Wielkopolska w kategorii Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Róża Maciołek 5a, Kristina Druzhinina 5a, Katarina Glinka 6b, Kacper Kruszyński 5d oraz Julian Strzelecki 5d.

Nasza drużyna zdobyła 3 miejsce, a klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu 
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu 
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu 
4. Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej
5. Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Tomyślu 
6. Szkoła Podstawowa w Jastrzębsku Starym 

26 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w Szachach Drużynowych w kategorii Igrzysk Młodzieży. Gospodarzem turnieju była Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Tomyślu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Jarosz 7b, Malwina Kania 7b oraz Dominik Prządka 7a. Po zaciętej walce nasz zespół zdobył srebro ustępując drużynie gospodarzy, którzy zdobyli złoto.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Izabela Baranowska