Edukacja wczesnoszkolna

Ostatni dzień kwietnia pierwszoklasiści naszej szkoły spędzili na sportowo. Nauczycielki zorganizowały dla nich Olimpiadę sportową  pod hasłem „Zdrowo! Sportowo!”.

Wszyscy jej uczestnicy podzieleni zostali na 4 drużyny: drużynę „czerwonych”, drużynę „zielonych”, drużynę „żółtych”, drużynę „niebieskich” i  zostali  losowo przydzieleni do jednej z powyższych grup. Olimpiada odbyła się na boisku sportowym Orlik i oparta była na współzawodnictwie zespołowym. Podczas wykonywania poszczególnych zadań: „Wio, koniku!”, Pary ringo”, Sadzenia ziemniaków”, Skoków w workach”, Rzucaniu woreczkiem”, Skokach kangurów” uczniowie doskonalili m.in.: szybkość, zręczność, wytrzymałość i siłę, skoczność, umiejętność poruszania się z przyborem sportowym. Na koniec rywalizacji każda klasa nagrodzona została pysznym owocowym sokiem ufundowanym przez Dyrekcję naszej szkoły.

Imprezie sportowej towarzyszyła atmosfera radości, głośnego dopingu, zdrowej, sportowej rywalizacji i …. doskonałej zabawy. A miłym akcentem podsumowującym sportowe zmagania pierwszoklasistów była zabawy z chustą animacyjną. Całą imprezę towarzyszył nam DJ ZOZIK, gimnazjalista z klasy 2e naszej szkoły, który zagrzewał do sportowej walki energetyczną muzyką.

Organizatorzy: Izabela Olszewska, Magdalena Wartel

A4 Infociacho