We wtorek 28 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny skierowany do uczniów klas drugich i trzecich. Celem tego wydarzenia było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz kształtowanie zainteresowań, uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.

Konkurs, choć wymagający od uczestników przygotowania i ogromnej wiedzy, już po raz kolejny wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Nie da się ukryć, że język polski przepełniony jest różnego rodzaju „pułapkami”, których nie zabrakło w teście konkursowym, jednak z dumą możemy ogłosić, że nasi uczniowie sprostali wyzwaniu, poziom prac był bardzo wysoki, a o zwycięstwie zaważyły pojedyncze punkty.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 3 kwietnia 2023 roku. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Dariusz Stachecki, który pogratulował uczestnikom ich umiejętności, ogłosił wyniki i osobiście wręczył im dyplomy.

Laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego:

- KATEGORIA KLAS II:
I miejsce: Oliwia Zgrabka, kl. 2b
II miejsce: Aleksandra Trochała, kl. 2d
III miejsce: Lilian Szulc, kl. 2b

- KATEGORIA KLAS III:
I miejsce: Oskar Kaczor, kl. 3d
II miejsce: Filip Chojnacki, kl. 3a
III miejsce: Mateusz Jandy, kl. 3b

Laureaci I, II i III miejsca w obu kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy udziału oraz drobne upominki. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Urszula Paluch, Malwina Paszke i Magdalena Wartel