W hali sportowej naszej szkoły odbyło się spotkanie wybitnych wychowanków trenera badmintona Zbigniewa Gorzelannego. W pokazie wzięli udział Wojciech Szkudlarczyk srebrny medalista Mistrzostw Europy, Mistrz Świata Akademickich Mistrzostw Świata i 26-krotny medalista Mistrzostw Polski oraz Jakub Janaszek 6-krotny medalista Mistrzostw Polski.

Reprezentantom Polski towarzyszył uczeń klasy siódmej naszej szkoły - też oczywiście badmintonista Łukasz Śniadecki. Trener Z. Gorzelanny przedstawił swoich zawodników i przebieg ich sportowych karier, którym towarzyszył pokaz zdjęć z różnych międzynarodowych i krajowych imprez, natomiast nasi goście opowiadali o swoich osiągnięciach. Potem odbył się pokaz gry, podczas której doskonałe zagrania zawodników na najwyższym poziomie były zasłużenie oklaskiwane przez licznie zgromadzona widownię - uczniów klas czwartych i siódmych. Być może właśnie wśród nich są też kolejni kandydaci na mistrzów tej dyscypliny. Na zakończenie spotkania Mistrzowie podziękowali trenerowi za rolę jaką odegrał w ich karierze.


Maciej Pilz