We wtorek 14 marca odbyła się I edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego. Do Trójki przybyli uczniowie i nauczyciele z siedmiu publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z Gminy Nowy Tomyśl. Swoją obecnością zaszczycił nas także Burmistrz Nowego Tomyśla pan Włodzimierz Hibner oraz Przewodnicząca Rady Rodziców SP3 pani Daria Kubiatowska-Kędzia. 

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło troje najlepszych reprezentantów ze: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej Arka, I Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu oraz Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym, Szkoły Podstawowej w Wytomyślu, Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej. 
Mitologia grecka to ważna część kultury europejskiej, wpływa na jej literaturę, język, malarstwo, rzeźbę. Jak podkreślił pan Dyrektor Dariusz Stachecki wszyscy uczestnicy tego niełatwego konkursu – ci najmłodsi - uczniowie klas piątych, jak i ci najstarsi - ósmoklasiści, którzy za moment ukończą naukę w szkole podstawowej, należą do elity – do wąskiego grona uczniów, którzy lubią czytać. Czerpią przyjemność z poznawania niezwykłych tajemnic mitologicznego świata starożytnej Grecji. 

Wszyscy zasługują na pochwałę, a w ścisłym gronie dziesięciu finalistów znaleźli się: Zofia Korzeniewska, Elizabeth Ford, Dagmara Stieler z kl.5, Klaudia Lehman, Marta Karpińska, Olivier Konarzewski z kl.6, Julia Ocaluk, Grzegorz Szymkowiak, Liliana Majewska, Kinga Schulz z kl.8 

Szczególnie cieszy to, że bardzo wysoki poziom wiedzy prezentowali uczniowie młodszych klas, którzy dopiero wkraczają w świat mitologicznych opowieści, a w przyszłości na pewno mają szansę na wysokie lokaty w finale. 
Po niełatwym i emocjonującym pojedynku finałowym, który miał formułę teleturnieju Jeden z dziesięciu na podium konkursu stanęli: 

I miejsce Kinga Schulz SP 3 
II miejsce Liliana Majewska SP3 
III miejsce Olivier Konarzewski SP Jastrzębski Stare 

Serdecznie dziękujemy za udział, wszystkim, a szczególnie laureatom gratulujemy i już dziś zapraszamy do przyszłorocznych zmagań! 

Monika Maciołek