Departament Edukacji i Nauki UMWW kolejny raz zaprosił dzieci i młodzież województwa wielkopolskiego do Konkursu Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Stanach Zjednoczonych. 
Uczniowie naszej szkoły poznali i zaprezentowali w formie plastycznej sylwetki naszych rodaków, znanych i podziwianych na całym świecie, których działalność związana była z pobytem w USA. Wśród ponad 500 nadesłanych prac konkursowych, znalazły się rysunki uczniów klasy 1c oraz klasy 2c.  Nasze prace przedstawiały min. Marcina Gortata znanego koszykarza, twórcę firmy Max Factor- Maksa Faktorowicza,  Rudolfa Modrzejewskiego- budowniczego największych wiszących mostów na świecie, Tadeusza Kościuszkę. 
Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w ubiegłych latach należą do czołówki laureatów konkursu. Oto wyniki:
I miejsce Maria Jazurek uczennica klasy 2c
II miejsce Igor Kuster uczeń klasy 1c
wyróżnienie Filip Tomaszewski uczeń klasy 2c
wyróżnienie Maria Ciesielczyk uczennica klasy 1c
wyróżnienie Bruno Konieczny uczeń klasy 1c
 
Gratulujemy laureatom!
 
Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Magdalena Plura